Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka whirlpool 6 smysl chyba F8

Dobrý den. Potřebuji poradit co je za chybu F8. Po zkončení mycího cyklu nebylo nádobí umyté a v myčce zůstala nerozpuštěná tableta a voda. Po opětném zpuštění myčky hlásí F8. Servisy mlčí a v návodu jsem o taky nenašel. Třeba to bude "prkotina", tak bych to zvládnul odstranit sám. Díky za radu

Přes 1 500 praktických umyvadel na Favi.cz (inzerce) (reklama)

Podle všeho problém s vypouštěním vody - nejčastěji ucpaný filtr, někdy také odpadní roura (málokdy) a bohužel také občas vodní pumpa.
Zkuste tedy: odpojit myčku z elektriky, vyčistit svinčík ve filtru a případně zkontrolovat odpad, vrátit filtr na místo a po 10 minutách opět zapnout myčku. Pokud stále svítí F8, podržte tlačítko Start několik vteřin, dokud se myčka (mycí program) nespustí.
Případně - nepomůže-li tento postup - dodejte typ (model) toho spotřebiče. (ačkoliv více už stejně asi neporadím, bude to na servis - co záruka, skončila?)

dobrý den je to chyba bud zmáčklé odtokové hadice pokad je v pořadku vyčistěte filtr pokat opět vipíše f8 odělejte filtr a visušte tu vodu co zbyva nikdy se nevipustí celá a na prave strane je sada čidél tak je očistěte nakym kartačkem na zuby voda s octem to sem použil ja a voalá myčka mije

Mohl bych se taky optat, mam myčku whirlpool ADP 7955 a pod filtrama jsiu v pravo ty čidla jsou tam 3 a to zadní je celé černé, jak kdyby tam něco vyteklo, a myčka na 6 smysl myje pořád uplně stejnou dobu a nezkrátí čas ani o minutu. Zkusil jsem jí jednou pustit prázdnou a ta potvora taky myla 3:04 a dneska mě napadlo to ještě pustit na prázdno a vyndal jsem i filtry a myla asi hodinu možná 50 min takže nevíte v čem by mohl být problém, když bez filtru to zkracuje s filtry ne? :-)

Máme půl roku novou myčku Whirlpool ADP 7955 "Aquasteam 6th Sense". Nejdříve odešlo topení, které museli v záruce vyměnit. Při prvním použítí po opravě se objevila chyba F8 E1. Dle návodu jsme vyčistili filtry, hadice a odpad zkontrolovali. Ale chyba se stále opakovaně objevovala na displeji cca. po 1 minutě po spuštění mycího cyklu (jakéhokoli). :-(
Dle návodu na webu nakonec zafungovalo:
1) odpojit ze sítě
2) pořádně vymýt filtry
3) kartáčkem očistit senzory na pravé straně v odpadní jímce pod filtry
4) zapojit do sítě a spustit mycí program

Myčka funguje již bezvadně.:-)

Ahoj, Čermi se opět hlásí! :-D

Stále máme myčku Whirpool ADP 7955 Touch a po 3 letech používání se opět ozvala chyba E1 F8. Bohužel čištění kartáčkem OWI senzoru nezabralo, dokonce ani čištění pomocí teplé octové lázně. Po resetu a spuštění mycího cyklu se spustilo čerpadlo, vyčerpalo úspěšně všechnu vodu a vrčelo ještě chvíli, než vylítla chyba E1 F8. Z tohoto chování vyvozuji:
- čerpadlo je v pořádku
- odpadní roury a odtok také OK
- problém je tedy v senzoru, který stále hlásí, že je v myčce voda

Volat opraváře, čekat týden, dohadovat se s ním a nakonec zaplatit 2 tisíce se mi nechce. 3-[ Vyměníme tedy vadné čidlo sami.:-) Postup je následovný:
1) objednat senzor na https://www.kupaoprav.cz/cz-detail-1213889-owi-sni mac-mnozstvi-vody-a-senzor-zakaleni-pro-mycky-whir lpool.html, cena 428,-. Přijde 2. den!
2) podívat se na výměnu tohoto senzoru u podobného typu myčky watch
3) vypojit od elektriky!!!! :x:
4) vysát většinu vody z odpadní nádoby, aby při demontáži senzoru nevytekla!!!! :x:
5) vysunout spodní bíly plastový kryt, je jen nasazen na packách, popř. si pomoci šroubovákem při polootevřených dveřích myčky
6) vyšroubovat 4 šroubky u kovového krytu
7) kryt vysunout a máme přístup pod vanu myčky
8) OWI senzor otočit o 90° proti směru hodin a vysunout, odpojit kabely
9) nový senzor napojit na kabely, zastrčit do otvoru a otočit o 90° po směru hodin
10) zasunout kovový kryt a přišroubovat
11) zasunout bílý plastový kryt
12) zapojit do elektriky

Jupíí, myčka zase funguje bezvadně!!! :-):)):puff:

Též nám vrčela myčka Whirpool 6993 eco,hlásila chybu E1 a F8, dle vašeho návodu stačila nalít do filtru horká voda se saponátem na nádobí, řádně jsem okartáčovala senzor a myčka ejhle naskočila a jede , hurá, už žádné hlášky E1 a F8 paráda díky za návod

Dobrý den,
také nám to občas hodí, buď pomůže pročištění odtoku kartáčkem na dně myčky, jak už tu bylo psáno, anebo mi to dělá program s nižší teplotou, spustím tedy intenzivní a ten to zvládne, chyba už pak nehlásí.

Super,

díky za pomoc.
Nejprve jsem myslel, že bude problém v Aquastop hadici, po výměně za novou stále chyba F1E8.
Několik resetů a vypnutí ze sítě, kontrola odtokové hadice - nic, nakonec pomohlo nalít teplou vodu s kyselinou citronovou a očistit kartáčkem čidla vpravo u filtru.

Ještě jednou díky.

Chyba F8E1 Po několika vyzkoušení všech návodů, myšleno opláchnutí, vyčištění filtrů, čidla, octovou vodou, kyselinou, nic nepomohlo. Objednal jsem nové owm čidlo a ještě jsem se rozhodl, že ho zkusím nejdřív vytáhnout. Vytáhl jsem čidlo, pořádně jej znovu omyl, nasadil a myčka opět funguje. Bohužel jsem čidlo objednal a zaplatil, takže mi přijde domů náhradní. Děkuji za rady.

F8e1, s tímto problémem bojuji již krátce po záruce 6let staré myčky. Neustálé problémy a ve dvou případech tohoto hlášení to byla úplně jiná závada než je zde vyřešena výměnou nebo očištěním čidla.
Jednou to byl rozvaděč vody a podruhé hladinový senzor.
Nikdy ucpaný odpad nebo hadice.
6 smysl, už mne nebaví.
Nejhorší rozhodnutí, koupit myčku Whirlpool.
Aeg mi dává jediný 6tý smysl.

Popsanou chybu to začalo hlásit nejprve před cca 2 lety, kdy stačilo čidlo očistit. Nyní očistění už nepomohlo, myčka se rozjela, ale skončila chybou někdy v půlce programu. Objednal jsem tedy nové čidlo (včetně dobírky 465 Kč), vyměnil jej a myčka zase jede. Dá se říct, že "vyoperovat" myčku z linky spolu se všema hadicema bylo pracnější, než samotná výměna čidla - takže přátelé, neutrácejte za opraváře!! ;)

Objednal som teda nové čidlo (vrátane dobierky 18€, vymenil ho a umývačka zase jede. Dá sa povedať, že "vyoperovať" umývačku z linky spolu so všetkými hadicema bolo pracnejšie, než samotná výmena čidla - takže priatelia, neutrácajte za opravára !! ;)

Zdravím. Nezkoušel jste původní OWI rozebrat? Včera jsem zaslechl, že většina závad (F8) je způsobena zaprášením hranolu, resp. těch čirých částí elektrostaticky přichyceným prachem, který se tam dostane směrem od konektoru. Prý se to dá rozebrat a vatovou tyčinkou očistit jak snímače na destičce elektroniky, tak plexisklo - pochopitelně zevnitř. Nedělal jsem to, ale asi by to někdo, kdo se s podobnou poruchou setká, vyzkoušet mohl, než objedná nový díl. Kdysi jsem takto čistil optokouřová (šly takto vyčistit i ionizační, 12 kBq neškodí) čidla od požárních ústředen z Liberce (to jsem byl ještě mladý, pohledný, zamilování schopný a nechyběla mi odvaha), což byla zakázaná operace, měl to dělat výhradně výrobce, nicméně bylo to rychlé, spolehlivé a namísto posílání balíků se pracovní doba dala využít na drandění kolegyně;-)......

Zkoušel. Měl jsem to rozebrané (šlo to blbě, ale šlo to - asi to bylo rukama), vyčistil jsem, složil, vložil do myčky, žádná změna. Nutno říct, že jsem to nijak neprožíval (papírová utěrka a isopropylalkohol), asi to šlo vyčistit ještě líp a tak, nicméně u dílu za tři stovky, který mají skladem i bez objednání v krámku prakticky při cestě z práce, se mi už nad tím nechtělo nijak laborovat. Každopádně prostým pohledem mi nepřišlo, že by se průhlednost optiky vyčištěním nějak razantně zlepšila... ale svůj smysl to má, je to celé optika, nic mechanického, takže to stojí a padá na trvanlivosti PLASTOVÉ (ach jo) optiky.

Dobrý den, take naše myčka Whirlpool 6 smysl začala po 10ti letech hazet chybu F8 E1. Nejdříve jsme vyzkoušeli klasiku čištení, proplach vymontování čidla OWi.Myčka se sice rozjela ale po chvíli opét hláška F8E1. No nic nakup nového OWi čidla, následna výmĕna cca 15min. a hurá zdá se že myčka jede.Tak uvidíme. Díky za rady.

Také jsem měl problém Whirlpool 6smysl, neustále chyba F8 E1 super rada sundat přední kryt
Oddělat owi senzor
Pořádně vyčistit otřít opětovně namontovat
A myčka jede jako vždy
Netuším jak dlouho vydrží ale určitě senzor vyměnit
Jde to doma jen se tam špatně dostává

Taky nám v roce 2024 zlobila cca 10-letá myčka, před zahájením mytí vrčelo a snažilo se vypouštěcí čerpadlo, několikrát opakoavně ale pak se myčka vždy vypnula. Případně odjela max první účst mycího cyklu (cca půl hodiny) a vypla se (ne plně rozpuštěná tableta). Pomáhal reset pomocí vypnutého jističe na delší dobu, no pak už moc ne. Prostě hlásila F8 E1. SKUTEČNĚ POMOHLO proběhnout kartáčem na nádobí oblast u filtru (vyndaný filtr), a už několik cyklů ihned meje "a bez keců"! Jinak jen samotný výjezd servisáka je 1500 a to ještě nic neudělá, a na netu jsem našel čerpadla za cca 400 Kč což by v případě potřeby šlo, ale to si asi člověk sám nevymění a cena přes servisáka + příjezd a práce, vyplatí se to? / Díky za info o pročištění senzorů, což pomohlo!