Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bytové jádro ze sádrokartonu

Zdravím všechny řemeslníky
Chtěl bych poprosit o radu z jakých profilů na sádrokarton postavit byt. jádro. z jedné strany bude zavěšena kuch linka
Někdo radí CW někdo UA ,a popř. tl. profilu 50,75 100 mm.A ještě zda se musí dávat pod sádrokarton na stěny a strop parotěsná folie popř jaká a jaký tam má význam.Nebo aspoň radu kde se to dozvím bezpečně.
Předem Díky Jirka

Dobrý den, folie je naprosto zbytečná, nic se tam srážet nebude. Z odhlučnění budete zklamaný, to je potřeba řešit zvrchu. Stěnu postavte z CW 75, kvůli instalacím.Do toho 6 cm izolace. Profily buď po 62,5 cm , ale z koupelny ( měl by být z obou stran ) dvojitý záklop, anebo jeden profil přidat, pak cca po 41 cm. V tom případě stačí jedna deska - nevýhoda - víc toho z druhé místnosti uslyšíte , výhoda - nižší cena. Ze strany kuchyně musíte dát buď dřevěnou výstuhu, anebo pohodlnější desku fermacell či rigidur. Na ní můžete linku přímo zavěsit. Profily UA se používají při zpevnění zárubní,montáži závěsného WC či např. při montáži bojleru. Do těchto profilů se používají šrouby s předvrtáváčkem označení tb. Profily zásadně stříhat, ne flexou, kromě 2 mm silných UA profilů.