Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Leptání plošných spojů (chlorid železitý)

Dobrý den pokouším se vyleptat plošný spoj a už podruhé se mi to nepovedlo:( Postup:Z fotocitlivé destičky sloupnu samolepku,na destičku přiložím pauzák se schématem nechám to celé osvítit v krabici s uv lampou kterou sem předem předehřál,osvítím to po dobu 1 min a 40 vteřin.Poté vložím destičku do nádobky s vývojkou,pak nádobkou melu tak dlouho dokud se se schéma neobjeví a destička přestane barvit.Poté destičku umeju a vložím do nádobky s chloridem železitým který jsem předtím ohřál v láhvi v umyvadle s horkou vodou (cca 25min).Deštičku nechám plavat na hladině a když jí po 5-10 minutách překontroluji to co má na destičce zrudnout nezrudne tak že tam není ani náznak rudé barvy.Destička se sice začne vyleptávat ale leptání trvá cca 2hod a výsledek je nepoužitelný (začne se leptat to co nemá).Vůbec nevím kde dělám chybu že nedocílím zrudnutí plochy.Vývojka i hlorid je nový.Děkuji

Staré a vyřešené téma - zamykám (Kurt)

Fotocesta dobrá metoda má ale dost záludností a příprava desky, lak, osvit, vivoj a já nevím co ještě
a pak nic a ještě se to podleptává.
Používám kreslení na desky pomocí plotru s gelovou (emailovou barvou) tužkou Edding 780 od 0.3 mm.
Plotr mi spoj nakreslí a potom už jen do chloridu.
Práce plotru je vždy perfektní bez jediné chyby (tedy jak si to např. v Eaglu nakreslíte)tak to máte.
Při leptání nedocházi k podleptání nebo mě tedy ne Ta tužka je opravdu barva ne lihovka ta se mi podleptávala.

Hele já si myslim že chyba bude v tom že to máš krátkou dobu pod UV lampou . Ideální doba si myslim je tak deset minut a víc . Já to dělám tak ,že si vytisknu předlohu v inkoustové tiskárně na FOLII (POZOR MUSÍ BÝT PRŮHLEDNÁ !!! ). Nanesu vrstvu fotolaku na kuprák a dám do pece cca na 10 minut , pak ji přiložím na kuprextit a dám pod UV (10-15 min) , následně do vývojky a pak do chloridu