Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem topení potíže po rekonstrukci

Po celkové rekonstrukci topení v domě jsou potíže s hlučností a zvuky při provozu topení
Při rekonstrukci byl vyměněn kotel za kondensační, dále byla vyměněny radiátory. byly ponechány staré trubky a jen připojení radiátoru bylo provedeno v mědi. Při topení radiátory hučí, občas se dostavuje i zvuk jakoby se v topení něco pohybovalo.
Po rekonstrukci nebylo prvedeno vyčištění a propláchnutí. Také do topení byla naputěna jen voda.
Topenářská firma si neví rady a zkouší a vymýšlí čím by to mělo být. Prý snad je kotel příliš silný, prý je to normální apod.
Ale topení je hlučné a v noci se nedá spát.
Také na topení není namotován nejvyšším bode samoodvzdušňovací ventil, jen odvzdušňovací ventily v radiátorech.
Potřeboval bych poradit, kde se stala chyba a co s tím dále

A pozdravem Milan ze střední Moravy

Nepíšeš,jestli bylo topení opraveno dle nové normy-automatický samoregulační kohout,regulační šroubení.Nebo,aby to moc nestálo.Způsob provedení tomu nasvědčuje.Byl na to projekt?Existuje tzv.škrcení kohoutů,bylo provedeno?Dělají se též samoregulační čerpadla,která si samy zvyšuji otáčky,v závislosti na průtoku.Do vody se též dává "emulgátor"líp to topí a nešplouchá.Je toho moc a nejlíp je najít si o tom na internetu,je toho spousta.Firma je tajná?