Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chytraizolace.cz

Sice jsem mladý nezaučený stavař ale včera jsem poprvé viděl a to v TV v receptáří zateplení pomocí ,,chytré pěny,, na www.chytraizolace.cz jsem se něco dočetl ale chtěl by jsem spíše znát váš názor.. Ono číst na jejich www samé kladné věci není nikterak dobré..

Co si otom myslíte?

PS:nikde jsem nenašel cenu, pokud by někdo věděl kolik to cca stoji pls pisněte sem orientační cenu.

pan je pesimista.?jestli jsem to pochopil,kalkulaci udělají na sílu pěny a co je navíc je jejich problém.tepelné mosty vznikající při zatepl. vatou.U pěny nevznikají protože se pěna dostane i tam,kde pracovník s vatou ne.Cena je .vyšší ale kdo řeší bydlení poctivě,měl by uvažovat tímto směrem.Třeba najít levnější firmu na aplikaci.Já jsem zateplil vatou a mam na zasněžené střeše 3 místa bez sněhu (únik tepla)Dobře mi tak,šetřil jsem.ale již můžu poradit cenově dostupnější firmu .Jo a folii pod krytinu by jsem dal! lhlavinka@seznam.cz

"pan je pesimista" kdo Já?
to se mýlíte, ale máte na to právo
"jestli jsem to pochopil,kalkulaci udělají na sílu pěny" to je špatně pochopeno
"tepelné mosty vznikající při zatepl. vatou" to je opět špatně, pokud pracujete správně nemůžou Vám mosty vzniknout. (jak pěnu dáte pod krokve?)
"Cena je .vyšší" je hodně vysoká!!!
"bydlení poctivě,měl by uvažovat tímto směrem" právě že by měl jít jiným směrem
"Já jsem zateplil vatou a mam na zasněžené střeše 3 místa bez sněhu (únik tepla)" svědčí to o nekvalitní práci, nebo špatném postupu.
"ale již můžu poradit cenově dostupnější firmu" tak poraďtě

"Jo a folii pod krytinu by jsem" ale folie musí být pod izolací, parotěsná!!!(na teplé straně!!!)

To je marný, bylo to v televizi...
Taky bojuji s řemeslníkem, že parotěska přijde na trámy, pak ještě izolace a SDK profily budou na přímých místo krokvových závěsech. To je keců... Dyť ty trámy jsou vysoký, dycky to děláme takhle, je to rychlejší, atd.

Přikládám Google překlad: Produkt je určen pro použití ve stěnách, příčky, podlahy, střední podlah a stropů jako tepelná a akustická izolace. Izolace může být použit v konstrukcích Kde je to nebyl vystaven smáčení, zvětrávání, těžké transportu vlhkosti, kondenzace nebo dlouhodobém horizontu komprese.
Ustanovení v tomto ETA jsou založeny na předpokládané životnosti zateplení 50 roky za předpokladu, že podmínky stanovené v této části a další body pro balení, přepravu, skladování, instalaci, použití a údržba jsou splněny. Údaj uveden na pracovní život nemůže být vykládáno jako záruka ze strany výrobce, ale je nutno pohlížet pouze jako prostředek pro výběr správných výrobků ve vztahu k očekávané ekonomicky přiměřené životnosti stavby.

Byl jsem se osobně podívat na práci firmy na Stavebním veletrhu v Brně.Celou izolaci v krovu tam prováděli a krov asi 60 m2 měli hotový za dvě hodky.Pak to jen ořízli a přikryli sádrošem.Pod pěnou byla připravená difuzní folie na latích pod krytinou.Charakter pěny je stejný,jako u zapěňovací pěny pro okna.jen je trochu měkčí.
JABRAKA

Podle sledování pořadu o chytré izolaci se dá dojít k orientační ceně cca.4000 kč m3 což rozhodně není málo drobným problémem by mohla být vlhkost střešní konstrukce a tvrzení,že pěna je nejvhodnějším materiálem.Úspora 70% nákladů na otop je také zavádějící v praxi to je skoro utopie.Jinak je to samozřejmě nová věc která má při dodržení logických zákonitostí zateplení velmi dobré izolační vlastnosti.

Ptal jsem se přímo těch z tel.na veletrhu v Praze.
Stavím dům a rozdíl v ceně mezi vatou a tím jejich zázrakem
na mém domně je 700000 kč při ceně vaty 100kč/m2.Koupil jsem vatu
na celou stavbu za 70000.Pěna by mne dle jeich kaulace stála 850000.
Tím ,ale nechci tvrdit ,že je to nanic.Technologicky výborné.
Kdo nato má ať neváhá a nechá si to udělat.
Pepino