Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s živností

Dobrý den, zakoupil jsem si větší množství dvd s vstupenkami do kina, tyto vstupenky teď prodávám na veřejném prostranství před kinem, v kině vyvěsily cedule, že nepříjmají lístky do kina od nelegálních prodejců před kinem, byla tam již policije vše mám v pořádku faktury o nákupu, živnostenský list, je možné nějak donutit kino, aby tuto ceduli stáhlo, jelikož je na ní uvedena lež? Mám také vyjádření policistů, jak městských tak státních, že mám vše v pořádku a je to legální. Díky za odpověď (Jestli se to sem nehodí tak to smažte díky) :)

O ceduli nejde, ať tam mají nalepeno třeba to, že pouštějí jen osoby v růžových kalhotkách. Jde o to, že nesmějí odepřít vstup někomu, kdo má řádně koupenou jimi vydanou vstupenku.
Mimochodem - čím víc odmítnutých tam v okamžiku příjezdu policie bude, tím větší máte šanci.

Je to obráceně - oni musejí přesvědčit policii o tom, že mají právo ten lupen odmítnou (a nějaká cedule na zdi takovým právem není).
Argumentovat však budete zejména tím, co jste tu napsal - tzn. nabývacím dokladem těch lístků a oprávněním k prodeji (ne lístků, ale obecně).
Zkuste se ještě podívat do jejich provozního (nebo návštěvního) řádu, jaké tam mají podmínky pro odmítnutí vstupu návštěvníka - mělo by tam být něco v tom smyslu, že nepouštějí ožralé, poblité a smradlavé. To vaši zákazníci přece nejsou. :-)
Příklad ze života - každý rok se hraje play off hokejové extraligy a každý rok se kluby snaží znemožnit práci spekulantům s lístky. Např. tím, že prodávají jen určitý počet (obvykle 2ks) vstupenek na osobu. I přesto se ale spekulanti najdou a před halou je cestou na hokej potkáte - ten, kdo si od nich koupí (předražený) lístek, je normálně vpuštěn na zápas - má řádnou a platnou vstupenku.

Nějak tomu sporu vůbec nerozumím. Provozuji už drahně let letní kina. Vstupenky si prodávám sám a na cizí podvodné samozřejmě nikoho nepustím. Nebo prodám vstupenky na recepce kempů kteří je prodávají dál kempovníkům. Mám s nimi řádnou smlouvu a kontroluji tajné značky na vstupenkách, abych zabránil množení na kopírkách. Je smlouva s recepcí, tak není nemůžu nepustit kdo má legální vstupenku, by mě recepční nabili. Takže tento spor mi není poněkud jasný. S živností to nemá nic společného, ta mi je u prodejců srdečně jedno a pokud recepční neprodávají patisky, pak s nimi nemám problémy.

Jde o to, ze vyšla edice dvd u kterého je vstupenka do kina 1+1, dvd jsem nakoupil větší množství, teď prodávám lístky, které byly u těchto dvd za 100 takže místo aby lidé zaplatily za dva dospělé 320, zaplatí pouze 260 (100 korun mě a na pokladně kina 160 za jeden lístek a druhý dostanou zdarma), lístky vydalo samo palace cinemas s platností do konce května a červa dle filmu,platí na jakýkoliv film kromě 3D.Na vstupence není napsáno, že je samostatně neprodejná.Teď kino vyvěsilo cedule, že nepříjmá tyto vstupenky od nelegálních prodejců před kinem, což ale není pravda jelikož mám vše legální a potvrdila mi to i policie, kterou několikrát volalo vedení kina.

Jestli nemáš smlouvu s kinem na prodej vstupenek, je to nelegální. Co říkají cajti není důležité, je vidět, že tomu evidentně nerozumí a nechtějí se obtěžovat. Každopádně je to spekulativní skoupení a může tě honit živnosťák za nemorální obchodní praktiky. Nemáš-li na to živnost, tím hůře.

Vlastník kina si může (i dodatečně) určit podmínky prodeje a uznávání vlastních vstupenek jaké chce. Tím ale nemůže měnit podmínky, které s tebou nasmlouval pro tvůj prodej. Jestli kino nějak porušuje smlouvu, kterou s tebou uzavřelo na prodej těchto vstupenek, zajdi za vedoucím kina a vyhrožuj mu soudem a porušení smluvních podmínek.

Pleteš si poslání s posráním. Obchodování není podmíněno licencí, živnostenským listem či čímkoliv jiným, pouze nákupem zboží za účelem jeho dalšího prodeje a v tomto kontextu je nutno chápat i tento problém.Jde o obchod, ne o spekulaci.
Termit Spekulace má jeden z významů viz Wikipedie :V mírně odlišném významu se spekulací označuje i konání některých aktérů burzovních trhů, při kterém jsou akcie, měny či komodity nakupovány nikoliv pro potřebu jejich vlastnictví, ale s krátkodobým výhledem na růst jejich hodnoty a následný zisk.
Tebou použitý termín spekulačně měl mít zřejmě peorativní význam, spíše však svědčí o tvé neznalosti ekonomie.:-D

Jestli tomu dobře rozumím, vstupenky které prodáváte mohu koupit i od jiného distributora a nejsou prodávány jako nepřenosné s vypsáním jména a např rodného čísla.
V tom případě bych požádal rodinného příslušníka, nebo kamaráda aby s tou vstupenkou do kina šel a v případě že nebude vpuštěn volal státní inspekci a policii,které bych upozornil že z projednání tvé stížnosti požaduješ zápis, který hodláš použít při soudním vymáhání ušlého zisku. případně podal trestní oznámení. Policie není oprávněna požadovat sundání cedule, ale státní inspekce by mohla pod pohrůžkou sankce. O protiprávním jednání kina a vydáním rozhodnutí o odstranění cedule může rozhodnout jen soud. V případě že se prohlásíte Romem, zkuste podat žalobu na rasovou diskriminace.Jim takhle prochází všechno.

Me to porad nejak unika. To kino prodalo do trafiky listky a kdyz si je v ty trafice nekdo koupi a chce jit do kina, tak oni ho tam nevpustej? A co mu jako reknou? Ze to jsou falesne listky nebo ze na ty listky muze jit do kina jenom ta trafika a dalsi preprodej je zakazan? :-D:-D:-D

Dopadlo to tak ze se musel na hospodarskou kriminalku jit podat vysvetleni, tam me jeste pani policistka pochvalili ze je to dobrej napad :-D jakmile se to uzavre, tak pry daji vedet rediteli kina, aby me nechal na pokoji a listky prijmal a prestal neustale volat policii :) pres aukro bych to prodaval asi tak do konce zivota :)