Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce starého rodinného domu.

Dobrý den,potřebuji poradit,jak zateplit střechu.Jedná se o sedlovou,z půdy jsou vidět jen trámy,na nich prkna a krytina.V jakém pořadí má být izolace,parotěsná folie a jako podhled bude sádrokarton.Jaké mám udělat mezery mezi jednotlivými vrstvami,síla izolace a celkové pořadí?
Dále jak má vypadat složení podlahy v 1.np?Zatím nebylo obýváno a sloužilo jako půda.Na podlaze jsou shnilá prkna a leží na vrstvě škváry.Co s tím?Děkuji za rady.

Jen musím poopravit,že pod krytinou nejsou prkna,ale OSB.Na kleštiny ještě přijdou přibít prkna a zespodu SDK+izolace tak,aby vznikla malá půda.
Mezi OSB a první vrstvou vaty na střechu se nic nedává?Na Vašich fotografiích,kde jsou vidět následky špatného postupu jsou prkna ještě něčím pobyta.
Staré podlahy na fotkách moc vidět nejsou,ale prkna jsou na polštářích uložených ve škváře a pod škvárou jsou trámy zachovalé.Foto posílám na email.Moc děkuji za Vaše dobré rady.

zatím nic nebylo,ale doporučuji, pokud chcete debatu on line.

ICQ 55180641
skype: milancukrar
mailto: milan.cukrar@volny.cz

fotky již dorazily je třeba vyfotit i vrchol hřebene jako na obr.2130 abych viděl napojení desek. (je tam mezera?

pak ještě detail obr. 2135 vlevo od okna abych viděl zdali je mezera na odvětrání.

Mezera na odvětrání tam je,je jen zakryta provizorně heraklitem,aby tam v zimě netáhlo.Na hřebenu jsou mezi jednotlivými trámy odvětrávací otvory,která jsou vyústěny v krytině originálními plastovými tvarovkami.Jiné foto nemám a skype či ICQ bohužel nepoužívám.