Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem revize "švédského hasičáku"

Manželce do ordinace jsem pořídil hasící přístroj z Ikey (6kg) a požární technik (řešeno telefonicky) na něho odmítl udělat revizi, že prý chybí nějaký papír o tlakové zkoušce (nebo o způsobu tlakového testování). Z IKEY mi jen napsali, že když se mi nelíbi, ať ho vrátím (přijdu o 30%, jelikož už jsem vyhodil papírovou krabici).

Máte někdo zkušenosti s revizemi u tohoto "hasičáku"?

Bylo by divné, aby tady něco prodávali když se na tom nedá udělat revize nebo "kecá" ten hasič.

Požádal bych oficiálně o revizi a trval na písemném vyjádření s upozorněním, že je použiji k reklamačnímu řízení, případně soudnímu sporu.. Pak bych to reklamoval u Ikey. Při oprávněné reklamaci není nutno dodat obal a prodávající nesmí za něj účtovat nějakou srážku. V tom případě bych žádal obchodní inspekci o prošetření.