Vypínač mám také s ochranou IP 44, rád bych jím ovládal tu zásuvku.
Můžeš mít vypínanou zásuvku, tam problém nevidím... pozor ! Zásuvka je stavěná na 16 A, jistič tam máš (třeba) na 16A, ale vypínač pouze na 10 A. Ten by ti odešel jako první.Musíš použít vypínač,kterej je stavěn na 16A (určitě se vyrábí) a nebo to omezit jističem na 10A. Vždy přerušuj a vypínej jen fázovej vodič !
Takže jediný problém je asi v tom extra jištění, co?
Píšeš, že si chceš dát venkovní zásuvku a připojit jí k nějakým vnitřním zásuvkám v domě.Můžeš to tak udělat, ale dával bych si pozor na určité věci.
1)Na jeden okruh maximálně 10 zásuvek.Doporučuji ti,ale tu venkovní zásuvku jistit samostatně, protože při případném zkratu ti to může vyhodit třeba něco v baráku (např. lednici - a to by jsi určitě nechtěl - nevidím na jaké zásuvky to chceš chytnout).
2)Další podmínka je, aby tato venkovní zásuvka byla přes chránič. Pokud použiješ chráničojistič (Integrovaný jistič s chráničem tzv. 2v1 - výrobce EATON ), tak pak počítej s tím, že v bytě ti půjdou některé zásuvky přes chránič....
Přes chránič se nedává lednice a zásuvky na pc.(platí pro všechny nové rozvody v soustavě TN-S)
3)Pokud máš staré rozvody,(TN-C) tzn 2 vodiče k zásuvkám, tak tu novou zásuvku by jsi měl zapojit taktéž postaru... ( PEN se rozděluje pokud možno jen v bytové rozvodnici ! - rozdělení za rozvodnicí se považuje za tzv. prasečinku ! ) pak použít proudový chránič nemůžeš.Případnému revizákovi řekneš, že jsi tu zásuvku dával na stávající rozvody...což je OK.možná ti řekne,že jsi jí měl udělat nově, tak mu pak musíš zaplácnout pusu.. ale měl by to tolerovat.