Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myčka na nádobí Whirlpool - voda v přepadové nádobě

Dobrý den,

asi kvůli špatnému připojení k sifonu mi přetekla voda z vlastního prostoru myčky do přepadové nádoby pod ním. Systém Aqua-stop tedy zafungoval, ale teď myčka nemyje a hlásí na dispeji chybu F2. Myslel jsem, že vodu z přepadové vany nějak vypustím, ale nenašel jsem žádný otvor nebo kohout na vypuštění. Jediné co je na předním čele přepadové vany, je takový placatý plastový (možná silonový) šestihran (jakoby placatá matka) o průměru cca 2,5 cm ze kterého trčí na horní straně tyčinka asi 2 cm dlouhá. Když za to zatáhnu, cítím lehký odpor nějaké pružinky, ale nic se neděje. Nechci něco utrhnout nebo ukroutit, tak se neodvažuji použít větší sílu. Vlastně ani nevím, jestli to vůbec slouží k vypuštění té vody, ale nic jiného tam není vidět.
Potřebuji tedy poradit, jak vodu z přepadové vany vypustit. Jedná se o vestavěnou myčku Whirlpool ADG 8148/1.

Díky za případnou pomoc.
Oldřich

Stačí odmontovat spodní ČELNÍ panel kde je plastový 6ti hran, pak je ze spodní strany plechu na torx 15 na bočnici P i L straně uchyceny spodní plech ten stačí na jedné straně odmontovat a vodu do připravené nádoby vypustit. Bezpečnostní plovák se odjistí a může se jet dál.Doporučuji zjistit jestli není důvod úniku vody prasklá gumová spojka u čerpadla nebo koleno .Jinak se to bude opakovat a případně zatékat pod podlahu.Je tam elektřina tak doporučuji předem vypojit z El.sítě.Vše jsem udělal bez jakékoliv manipulace s myčkou.