Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatně udělaná terasa?

Dobrý den,
koupili jsme baráček, kde bývalý majitel přistavoval terasu ve výšce cca 70 cm nad zemí a tuto terasu "přilepil"rovnou k baráku. Na terase je dlažba zakončená "rantlem" z dlaždic, který je nalepený na baráku.Teď se nad terasou objevuje vlhkost, která vzlíná, odloupává se omítka. Jak máme postupovat? Díky

Dobrý den,podle Vašeho popisu to vypadá,že předešlý majitel terasu postavil nad původní izolaci a někde udělal chybu.Nepíšete,jestli je pod terasou dutina,nebo navážka.Další věcí je,že asi zatéká u zdi do spáry mezi stěnu a terasu.Těch závad může být více.Mám podobně přistavenu terasu k domu,pod ní však vybagrovaný sklep.Deska terasy PZD,beton se sítí,IPA u zdi však plechování zaříznuté do spáry ipou přelepené,deset centimetrů přesahuje nad dlažbu,pak další beton s teracovou dlažbou,drží to bez větších problému pětadvacet let,nikdy to nevlhlo.Předloni jsem terasu zastřešil,ale né kvůli vodě,byl tam děsný pařák,je na jižní stranu.:-)

Dobrý den Lubomíre, děkuji za reakci.Pod terasou bude asi navážka.Asi teda budeme muset odloupnout kus dlažby, která je na terase, respektivene baráku a podívat se jak je to tam řešený. Dá se potom něco jakoby zasunout mezi nerasu a barák kvůli izolaci? Píši to velmi laicky, jsem holt jen ženská!Terasu máme situovanou jako vy, řešili jsme to markýzou.

Bude nutné zjistit jestli je pod dlažbou izolace a jakým způsobem je ukončena u stěny domu.Můj názor je takový,nevím jak máte velkou dlažbu,ale budete muset asi jednu řadu při zdi vyjmou,řešil bych to proříznutím spáry mezi dlaždicemi,ale opatrně,né moc do hloubky,ať neproříznete izolaci,pokud tam nějaká je,dlaždice vyjmout.Pak opartně čistit beton a hledat iozolaci.Jestli tam bude,tak po celé délce očistit až na izolaci.Ty dlaždice na stěně bych dle mého názoru odsekal a udělal plechování ke zdi.To plechováni udělejte minimálně osm centimertů vyšší než je úroveň dlažby,jedná se o plech buďto pozinkovaný,nebo měďěný ve tvaru L na straně zdi tlomený dva centimetry ven 45°,to zlomené přijde ke zdi,já ve zdi vždy udělám uhlovou bruskou drážku a ten plech tam vsadím,lépe to vypadá po řemeslnné stránce.Hlavně pozor při tom zářezu,jestli tam nemáte nějakou kabeláž.Já si předloni při plechování střechy prořízl krkačku s anténou a kabelem od netu:-) .Ten plech přibijte do zdi,nejlépe hřebíky do betonu,hřebíky musejí být zatlučeny opět nad úrovní vrchu dlažby,asi 4 cm,aby otvory od nich nesákla voda na zeď při přívalovém dešti,nebo vrstvě sněhu při tání.Až budete mít plech přibitý,chtělo by to klempíře,jestli je terasa delší je potřeba spoje zfalcovat,tak potom přes plech nalepte nový pás Ipy,širší než plechování směrem pod dlažbu,minimálně pět centimetrů,důkladně zalít do původní izolace,lépe ještě před tím původní izolaci natřít penetralem.Lepenku důkladně prohřát a ve spojích za tepla přimáznout špachtlí.Po této akci můžete namíchat beton a znovu usadit pás dlaždic.Neznám jak velký máte spád,dobře vše prohlídněte,jestli Vám někde nezatýká jen nelogickým řešením ,někteří lidé dají něco špatně a průšvih je na světě.Jestli je však problém v tom,že to vlhne odspodu z podterasy,tak to bude složitější,izolace se bude muset vsunout mezi terasu a stěnu domu.Vše musí být dáno po spádu tak,aby voda tekla pryč.Přeji dobré pořízení,ale je to spíš práce pro chlapa.:-)