Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flexa

Dobry den ve spolek,
Uvazuji o koupi mensi flexy. Muzete mi doporucit znacku, popripade typ pro obcasne pouziti? Jsem jen prilezitostny domaci kutil. Potrebuju hlavne rezat (a obruskovat) drevo (OSB) do tloustky kolem 2cm, obcas preriznout kus plechu atd.

Dekuji za pripominky
Tomas

Pokud chcete hlavně kvalitní a nejde jen o cenu tak doporučuji Bosch. Ve Fy jsme nakoupili asi 5 značek a fak v dost těškých podmínkách vadržela pouze "boška" sám doma používám 125 1400W a je nezničitelná

2 cm už je docela dost, na přeříznutí to snad stačit bude, ale na dlouhý řezání už to nebude ono. Vzhledem k tomu, že to chceš jen na občasný kutění, tak to postačí, když se posere, tak koupíš další. Zbytečnost kupovat drahý modely, poměr cena/užití by byl nevýhodnej.

Flexa (úhlová bruska - abychom věděli o čem mluvíme) slouží na řezání kovu a kamene (různé kotouče) a na obrušování téhož (třeba svaru). Na řezání dřeva je okružní pila zvaná mafl, na vyřezávání různých tvarů do dřeva a plechu slouží přímočará pilka (zvaná šukalka). Na každou činnost je nějaké nářadí. Šroubovákem také neutáhneš matici. Ale pravdou je, že dle Murphyho zákona se časem stává kladivo ze všeho kolem.

Můj otec si udělal nástavec(přípravek) na řezání flexou, dalo by se říct, že je to takovej polomafl. Když někam jede něco dělat, tak je jednodušší vzít si s sebou flexu a k tomu ten nástavec, než tahat další nářadí. Kdyby koupil mafla, tak by ho zas tolik nevyužil, aby se to vyplatilo.

Jak si psal - drevo flexou rozumne rezat nejde. Nerozume to jde segmentakem, ale je to fakt nouzovka. Co ale jde flexou vyborne je drevo brousit, staci si koupit lamelovej kotouc. A bacha na to, bere to fakt fofrem.
Ja mam 125mm einhella, z makra za par stovek a narezal sem s nim za dva dny stojny na celej barak, 180 I, 16 rezu, 16 reznych kotoucu a 2 brusny. Moc sikovna vecicka.

Rce, Prasak, Bahno: Me o presnost moc nejde...Jak tady kolega poznamenal, brousi to docela dobre...takze pripadne nerovnosti bych zabrousil. Tloustku 2cm jsem zamerne prehnal, bezne rezu 12-18mm.
Vim, ze na rezani dreva jsou sikovnejsi vecicky, ale nechci mit doma arzenal kdejakeho naradi. Navic sukacku mam, ale neco se v ni pos.ralo, pri zapnuti motor jede, ale pikla se nepohybuje - jen obcas naskoci. Kdo vi, jestli se to vyplati spravit (zn. Walter)...

Dobrý večer,již jsem někde v diskuzi uvedl,že tyto malé brusky jsou všechny téměř stejné,jen jiná barva a samolepka výrobce.Jak jsem tam uvedl,shořela mi fermka,utrápil jsem jí řezáním zabudované litinové vany,nasála litinové piliny a došlo ke zkratu,ale sloužila před tím spoustu let,shořelo vinutí statoru.U kámoše pod ponkem jsem našel podobnou vyhořelou na rotoru,jiné značky,stator jsem dal do fermky a běhá jako nová.Klidně bych koupil něco takového: http://www.eva.cz/s.php?i=49996&SID=ldmvq1vltbggpn 56eeo85caoe6 a neřešil značku,buďto se povede,nebo nepovede,mají tříletou záruku,to se bruska zaplatí.Hlavně na brusku netlačit při řezání,je to rozbrušovačka,takže materiál rozbrousit.Znám spoustu lidí,kteří na brusky tlačí a pak se divili,že bruska shoří.Jakmile zatlačíte,tak se počne poklesem otáček přehřívat vinutí a je hotovo.Píšu to z praxe v převíjárně motorů.Lidi dokáží mordovat stroj dokud netečou plasty.:-)

na občasné použití mám ferma 125. Měl jsem jakousi 115 za 350 z kauflandu, svoje odpracovala pak se náhle rozloučila při řezání venkovní betonové dlažby. Nevím, možná kdybych řezal pomaleji měl bych ji dodnes, jak tu někdo psal, asi jsem ji utavil jak jsem spěchal. Fakt je, že byla na krátkodobé řezání, tak 5-10x po půl minutě s malou pauzou a půl hoďky pauza na vychladnutí. To ferm ten už je lepší, tišší, průměr 125 je též lepší než 115, vydrží déle, nehřeje se tolik, slouží mi už asi pátým rokem.

Dají se koupit speciální kotouče na řezání dřeva a plastů, někde jsem viděl dokonce kotouč s řetězovou pilou po obvodu.Jsou ale drahé. Rozbrušovačku klidně kup libovolnou co nejlevnější, ale v obchodě, kde můžeš uplatnit dva roky záruku. Třeba Kaufland. Když ti vydrží, máš šťastnou ruku a když ne dostaneš v rámci garance novou.
Našel jsem Kotouč s řetězem pr.115x22,2 799,00 Kč, Kotouč na dřevo 115 KwikSaw 360,00 Kč :-(

Topic je sice starsi, ale objednaval jsem ji az ted, takze mi to prijde vsechno najednou.

Imho o záruku nepřijdeš, neb Ti to nemaj jak dokázat a podle mě na flexe to nikdo řešit nebude jestli jsou šroubky očehlané, aby to zkoumali pod lupou :-D

Zvlast u tak levneho typu, kterej se v pripade poruchy neopravuje, jen se vymeni kus za kus :-)