Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr ptačí budky

Dobrý den, chci se zeptat, čím natřít - nalakovat ptačí budku, která je ze smrkového dřeva bez jakékoli úpravy. Aby vydržela nepřízeň počasí a aby nátěr ptákům nevadil. Mohl by to být nějaký lak na dětské hračky?

Mluvil sem ted o vikendu s jednim ornitologem a ten se k tomu vyjadril takhle: Ptaci, s vyjimkou mrchozroutu, maji zakrnely cich. Ptaci budku(tedy s vyjimkou budky pro supa:-)) rozhodne natrit kvuli zivotnosti, pokud si tou barvou neni clovek uplne jistej, tak ji , prekvapeni, natrit jenom zvenku. Nejjasnejsi, nejlogictejsi reseni a nikoho nas nenapadlo...

Pro bahno,ten Váš ornitolog rozumí asi ptáčkovi pouze svému.Po svých téměř čtyřicetiletých zkušenostech s chovem ptactva-nyní se specializuji na papoušky.Vím a velice dobře jednu věc,ptáci mají čich velice dobře vyvynutý i slepice,často jsme měli problémy se zákazníky-výroba krmných směsí,přidali jsme novou vitamínovou přísadu-aromatickou a byl průšvih,barva krmiva stejná,drůbež přišla ke krmítku a nežrala.Totéž znám ve svém chovu,přidám něco do krmiva co nezvykle voní,ptáci to několik dní ani neochchutnají,opět kvůli čichovému vjemu,neboť je toho v krmivu tak málo,že to barvu a chuť nezmění.A v dřívějších dobách horníci požívali kvůli plynům a kysličníku uhelnatému kanárky,kteří znervozněli při přítomnosti něčeho nekalého a horníci opustili závadné prostory.:-)

Hezké velikonoční pondělí,ono je toto dosti sporné,když jsem jako malý kluk zimoval ptactvo ve sklepní místnosti s oknem,tak čas od času zakouřil kotel na tuhá paliva a párkráte fest,že bylo kouře hodně,jen u země tak okolo třiceti centimetrů lepší vzduch,ptáci slétli dolů a v pohodě přežili,nikdy žádná ztráta.Jen slétli na zem a dělali povyk.Člověk by se v té místnosti ve stoje udusil.Po vyvětrání se vrátili zpět nahoru na bidla.Při vyprávění s kamarády jsem nebyl jediný komu se toto stalo a také beze ztrát.Také zimovali exotické ptáky po sklepích kde se topilo.Dnes mám již samostatné budovy kde jsou po celý rok na čistém vzduchu.:-)