Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr ptačí budky

Dobrý den, chci se zeptat, čím natřít - nalakovat ptačí budku, která je ze smrkového dřeva bez jakékoli úpravy. Aby vydržela nepřízeň počasí a aby nátěr ptákům nevadil. Mohl by to být nějaký lak na dětské hračky?

Dobrý večer,budku klidně natřete,prodloužíte její životnost.Jako dlouholetý chovatel papoušků Vám dávám záruku,že se nic špatného nestane,papouškům budky natírám eternexem,nebo balakrylem.A to má ještě jeden zádrhel oproti našemu ptactvu v přírodě,že papoušci dřevo okusují a ještě se mi nic špatného nepřihodilo,podobně jako strakapoudům a datlům,kteří se dobývají do dřevěných,nátěry ošetřených částí chalup a domů.:-)

Mluvil sem ted o vikendu s jednim ornitologem a ten se k tomu vyjadril takhle: Ptaci, s vyjimkou mrchozroutu, maji zakrnely cich. Ptaci budku(tedy s vyjimkou budky pro supa:-)) rozhodne natrit kvuli zivotnosti, pokud si tou barvou neni clovek uplne jistej, tak ji , prekvapeni, natrit jenom zvenku. Nejjasnejsi, nejlogictejsi reseni a nikoho nas nenapadlo...

Pro bahno,ten Váš ornitolog rozumí asi ptáčkovi pouze svému.Po svých téměř čtyřicetiletých zkušenostech s chovem ptactva-nyní se specializuji na papoušky.Vím a velice dobře jednu věc,ptáci mají čich velice dobře vyvynutý i slepice,často jsme měli problémy se zákazníky-výroba krmných směsí,přidali jsme novou vitamínovou přísadu-aromatickou a byl průšvih,barva krmiva stejná,drůbež přišla ke krmítku a nežrala.Totéž znám ve svém chovu,přidám něco do krmiva co nezvykle voní,ptáci to několik dní ani neochchutnají,opět kvůli čichovému vjemu,neboť je toho v krmivu tak málo,že to barvu a chuť nezmění.A v dřívějších dobách horníci požívali kvůli plynům a kysličníku uhelnatému kanárky,kteří znervozněli při přítomnosti něčeho nekalého a horníci opustili závadné prostory.:-)

Hezké velikonoční pondělí,ono je toto dosti sporné,když jsem jako malý kluk zimoval ptactvo ve sklepní místnosti s oknem,tak čas od času zakouřil kotel na tuhá paliva a párkráte fest,že bylo kouře hodně,jen u země tak okolo třiceti centimetrů lepší vzduch,ptáci slétli dolů a v pohodě přežili,nikdy žádná ztráta.Jen slétli na zem a dělali povyk.Člověk by se v té místnosti ve stoje udusil.Po vyvětrání se vrátili zpět nahoru na bidla.Při vyprávění s kamarády jsem nebyl jediný komu se toto stalo a také beze ztrát.Také zimovali exotické ptáky po sklepích kde se topilo.Dnes mám již samostatné budovy kde jsou po celý rok na čistém vzduchu.:-)