Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oprava praskliny Onduline

Pánové, prosil bych o radu, čím opravit prasklinu na krytině Onduline.
Vloni v létě se mi podařilo při manipulaci prošlánout krytinu. Tak jsem ji zatmelil černým střešním tmelem na bázi asfaltu. Po letošní zimě se mi prasklina znovu rozšklebila, tak bych ji potřeboval opravit něčím stabilnějším. Jedná se o příčnou prasklinu asi přes 2 vlnky.
Díky za rady.

Kdybys upřesnil. Pokud vím, tak firma Onduline dělá krytinu z lehkého asfaltu na nějakých hadrech, polykarbonátové vlnovky, plechové a kdovíjaké ještě. Plechovou doporučuji zaletovat cínem, polykarbonát přelepit vrstvou téhož a na asfaltové asi jedině veleopatrně (hrozí požár) nalepit IPU. Mimo plechové nejsou tyto krytiny pochůzné, tak tam příště nelézt. Ostatně na střechu domu lze použít jen tu plechovou, ostatní nikoiliv.

Název Onduline je pouze pro asfaltovou krytinu, ostatní se jmenují jinak. Není to na baráku, ale na boudě na nářadí. O té IPě jsem také uvažoval, ale mám strach, že mi celá bouda shoří. Pochůzné jsou v podstatě všechny krytiny, ale některé jen jednou :-D!
A co takhle flastr z tkaniny, napatlané nějakou 2-složkovou pryskyřicí, myslíš, že by to na tom nedrželo?

Obávám se, že něco jako flastr s epoxidem by se od toho spodního sajrajtu odlouplo. Zkus tu IPU, ona zase tak snadno nebafne a když jo, tak si připrav předem mokrý hadry (voda je k ničemu). Nebo to jen rozehřej teplovzdušnou pistolí, ta by to měla rozehřát ale nezapálit.

no zrovna to sproste slovo proslapnes,at pod tim mas,co chces,obzvlaste v lete,kdyz je tepl a je to mekke jak h...o,dalo by se to preplatovat napr. vakaflexem nebo necim podobnym,jedna se vlastne o hlinikovou nebo medenou folii,ktera me na spodni strane samolepici vrstvu (neco jako guma nebo asfalt),zasviti na to slunko a drzi to jak cert,popripade se na to da fouknout horkovzduskou.........:puff: