Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtaná studna a následné napojení na domácí vodovodní řád.

Dobrý den,
rád bych požádal o radu zkušenější. Stavíme RD (4+1) dřevostavbu a nyní řešíme otázku co a jak po vybudování vrtané studně. Obecní vodov v místě není a tak nám nezbývá nic jiného než se spolehnout jen na vlastní zdroj vody. Studna je hluboká 27m tudíž to bude chtít nějaké "výkonější" ponorné čerpadlo. Dále akumulační nádrž, kde zůstávám však na rozpacích, protože nevím jaký objem zvolit. V budoucnu se počítá s 4 členou rodinou, ale co se týče denní spotřeby na osobu to už opravdu nevím. Proto žádám Vás, zkušenější, jaké kroky bych měl vést ke spokojenosti s dodávkou vody.

Děkuji za každou odpověď

loading...

Neni tohle náhodou průměr z vodovodního řádů? Ono pokud mají studny, tak je ta hodnota taky někde jinde a pokud tam platí 73 místk 40-50 jinde tak je to docela rozdíl a budou tam brát vodu klidně načerno z potoka... Taky si vem, že blbá vana má dobrých 200l a když se drahá polovička vycachtá, tak má rázem 250l/den ;-), taky je značnej rozdíl na osobu ve městě v bytě a na zemědělce na vesnici... Já bych míň jak 150l/den na osobu nepočítal.
Mimochodem taky by mělo záležet na tom, jaký odběr vody je ze studny vůbec povolenej.

Páni, ... tí ktorí majú osobnú skúsenosť so životom, s osobou ženského pohlavia, vedia:
pre ženu je normálna vec počas 24 hodín 10x použiť WC, čo splachnutie, cca 8l, ak splachuje zásadne naplno, čo taktiež je u ženy normálne, tak splachnutie 12l.
Pokial na tanier nevytečie aspoň liter vody, tak nie je opláchnutý. Prádlo je vyprané normálnym cyklom, ale aj tak pustí ešte čisto len cyklus pláchanie. Pretože deti by mohli dostať alergickú reakciu na zvyšky prášku .... atď, atď

Každý to bude mať so svojou nejaké iné, ale predsa podobné ..

Zakázat se ženit. Jako (přes týden) osamělý muž mám následující spotřebu vody.

Mytí: 0.67l (rozpočítám-li jedno sprchování za měsíc tak 20l / 30 = 0.67)
Praní: 0.22l (40l za půl roku - 40 / 6 / 30 =0.22)
WC: 0l (chodím v práci, doma ke stromku)
Pití: 0l
Takže mi stačí denně přinýst jednu láhev z nádražního kohoutku.