Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem olej do octávie

potřeboval bych vyměnit olej v octávia combi tour 1,9tdi-66kw r.v.2004.mám tam CASTROL-SLX-LONGLOFEII-0W-30.
Řekl bych že takovej olej je tam zbytečne dávat.potřeboval bych poradit značku jakou koupit.dík

Dávat tam Castrol 0W-30 je opravdu zbytečné. Do vašeho vozu bych použil 5W-40 pořípadě 10W-40 hlavně ,ale musí splňovat specifikaci dle ACEA B4 a vyšší(olej pro deisel s přímým vtřikem) Jakou značku není tak rozhodující hlavně ne nějakou no name z Penny apodobně. Osobně dávám Texaco a nebo Divinol.
Jo a zdravím Alfa

Dobrý den, jsem automechanik a o tomto už se vedlo mnoho diskusí. Pravdou je že má li motor předepsanou plnou syntetiku -30, a bude se tam dávat pravidelně jen ten, tak motor vydrží daleko víc a při opravách kdy se člověk má možnost nahlédnout třeba pod hlavu taky podle toho vypadá. Další nesmysl je výměna po 30 000km jak je uvedeno u nových automobilů pokud člověk tyto km nenajezdí po dálnicich a na daleké cesty. Já osobně měním po 15 000km protože je najedu převážně po městě při krátkých vzdálenostech. Pokud už se stane že se člověk dostane k autu které mělo jezdit na plnou syntetiku a bohužel tam nějaký šetřílek nacpal polo s. tak už není dobré se vracet na plnou s. motor se nepatrně vyběhal s hustčím olejem a dát tam zpět řídký znamená že vě většině případů se začne tento olej někdy nepatrně někdy více ztrácet. Myslím že dnes už není cenový rozdíl mezi polosyntetikou a plnou syntetikou tak velký že by to někoho mohlo položit. Jen tak pro zajímavost jsem měl možnost nahlédnout pod hlavu např. Octavie tdi 2005 s najetýma 350 000 km a pravidelným servisem a nádhera. Na druhou stranu jsem nahlídl do Octavie tdi 2005 ve 120000km kde majitel servis nechával na poslední chvíli nebo přetahoval a rval tam polosyntetiku prvních 60000km a dále obyč se slovy že už má najeto hodně a stačí to a projevilo se to jak na spotřebě benzinu tak na stavu motoru (hrůza). Jo každej strůjcem svého štěstí pánové dělejte jak myslíte :o) .

tomu se říká rada,konečně někdo kdo tomu rozumí,takže mi radíš nalít to co tam nalívali do ted.nejde o peníze(pokud nestojí litr 1000)klidně koupím to samé 0w-30 ale prej je to nesmysl.pokud se to vyplatí jak říkáš je rozhodnuto jdu do toho

Přečti odkaz co tam dal kurt a dozvíš se o olejích a mýtech kolem všechno. Né každý automechanik používá 30let staré výrazy syntetika a polo a minerál. Rozhodující je specifikace např. ACEA v tvém případě B4 nebo B5. To zaručí aby byl motor řádně mazán a né reklamní nápis výrobce. Jestli někdo tvrdí že se u hustějšího kvalitního oleje motor vychodí nemělby raději ani psát ,že je automechanik. Dělá nám ostudu.Jak říkáš ,že ti nejde o peníze a předpokládáš že tady budou 40stupňové mrazy tak ho tam klidně dej znova motoru to rozhodně neuškodí. Interval výměny oleje udavá výrobce auta a ne výrobce oleje. U každého auta to je jiné a čím kratší trasy tím kratší interval.

Nesnažte se, je to marný, je to marný, je to.....marný.
Lidi prostě chtějí slyšet bludy, oni si pamatují pár termínů, které jim řekli v autoškole a od té doby je mají fixovány, takže ten, kdo je použije, je rázem "konečně někdo kdo tomu rozumí" a ostatní jsou blbci. Ale kdo chce kam....
Slyšel co slyšet chtěl, víc už s tím neuděláme, jak se zařídí, je na něm.