Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jakou vrtacku?

Zdravim poradnu...

Zrejme to tu uz mozna i bylo,ale bohuzel nemuzu to najit..

Potreboval bych radu a mozn ai vysvetleni.Planuji koupit vrtacku.Mela by slouzit vice-mene pro domaci vyuziti,nejake te diy do panelu,neco povrtat v garazi,apod..
Nekdo mi rikal,ze do panelu jsou nejlepsi pneumaticke priklepovy vrtacky.Objevil jsem na netu i vrtaci a sekaci vrtacky za dobry ceny a popravde,radsi si priplatim at to ma treba i nevyuzitelny vykon a funkce,ktere se mozna do budoucna vyuziji..Volit typ sklicovadla SDS+,nebo max,nebo klasicke upinani?
Nasel jsem a libi se mi Makita HR 2400,jenomze na par recenzich jsem cetl,ze tahle Makita jim moc nevisla..
Proto bych se radsi poradil,co by ste doporucili a jakou znacku.
Predem dekuji vsem za nazor..

Do panelu ne vrtačku, ale něco, co se označuje jako "vrtací kladivo". My tu s kolegou máme Hitachi DH24PB3 a jsme spokojení. ;-)
Sklíčidlo samozřejmě SDS (lhostejno, zda + nebo max) protože do panelu to s klasickou hlavičkou prakticky nejde (nárůst odporu při větším průměru je opravdu velký).
Tahle vrtačka (kladivo) je velmi kompaktní, práce s ním nebolí i po hodině s rukama nad hlavou.