Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jakou vrtacku?

Zdravim poradnu...

Zrejme to tu uz mozna i bylo,ale bohuzel nemuzu to najit..

Potreboval bych radu a mozn ai vysvetleni.Planuji koupit vrtacku.Mela by slouzit vice-mene pro domaci vyuziti,nejake te diy do panelu,neco povrtat v garazi,apod..
Nekdo mi rikal,ze do panelu jsou nejlepsi pneumaticke priklepovy vrtacky.Objevil jsem na netu i vrtaci a sekaci vrtacky za dobry ceny a popravde,radsi si priplatim at to ma treba i nevyuzitelny vykon a funkce,ktere se mozna do budoucna vyuziji..Volit typ sklicovadla SDS+,nebo max,nebo klasicke upinani?
Nasel jsem a libi se mi Makita HR 2400,jenomze na par recenzich jsem cetl,ze tahle Makita jim moc nevisla..
Proto bych se radsi poradil,co by ste doporucili a jakou znacku.
Predem dekuji vsem za nazor..

No je to pár dnů co jsem v televizi zaregistroval test příklepových vrtaček. Něco málo se lze dočíst tady: Test příklepových vrtaček: většina si špatně poradila s betonem (27. února 2010)

Testy časopisu TEST prokázaly, že většina z 29 testovaných vrtaček byla paradoxně příliš slabá pro vrtání do betonu. Vrtačky s cenou pod dva tisíce korun podle výsledků až na výjimky nejsou kvalitní. Mezi propadáky se ale objevily i dražší přístroje.

Z osobní zkušenosti můžu doporučit jestli vrtačku s příklepem, tak jedině upínání SDS+. V práci používáme téměř výhradně HILTI a to vám nepřeju vědět co všechno ty mašinky zkusej, ale přesto makaj dokavad se uplně nerozpadnou. Doma jsem vybavenej téměř výhradně od AEG a taky si nemůžu stěžovat. Např. můj první strojek od nich slouží už 16 let. Má vyměněné jedno ložisko a několikero uhlíků.

Do panelu ne vrtačku, ale něco, co se označuje jako "vrtací kladivo". My tu s kolegou máme Hitachi DH24PB3 a jsme spokojení. ;-)
Sklíčidlo samozřejmě SDS (lhostejno, zda + nebo max) protože do panelu to s klasickou hlavičkou prakticky nejde (nárůst odporu při větším průměru je opravdu velký).
Tahle vrtačka (kladivo) je velmi kompaktní, práce s ním nebolí i po hodině s rukama nad hlavou.

Tak co jsem prosel kramu a e-shopu,myslim,ze tahle varianta,HITACHI je bezkonkurencne to nej ve svy tride!Je sice "kapanek" drahsi,ale myslim,ze se klidne muze rovnat s "delovkami" znacky HILTI ato uz je poradnej konkuret-podle me..

Dekuji Ti moc za typ,urcite se rozhodnu pro tuhle "petardu"...
Znacim vyreseno,ale kdyz tak,pridejte klidne nazory dal...

OT: V Kauflandu? Odtamtud jsme doma měli sekyrku, ještě na dřevěném topůrku. Při prvním štípání odletěla hlava..

Jinak taky teď vybírám vrtačku, asi i s příklepem. Víte někdo o dobrém obchodě? Našel jsem tohle (byly první na "vrtačky") - http://www.rucni-naradi.cz/vrtacky. Ale nikdo ze známých nic podobného nesháněl, tak nemám reference. I když podle http://obchody.heureka.cz/rucni-naradi-cz/recenze/ jsou důvěryhodní.

Pokud budete jen potřebovat vrtat díry,tak mám levnější věc.Sice to většina odmítá,ale já na to nedám.Stačí jen upravit vrták tím,že místo špičky vybrousíte ,,zářez,, (vypadá to jako W) a můžete použít obyčejnou vrtačku bez příklepu(kdysi se i prodával takový vrták).Měl jsem kdysi problém,provrtat na baráku kameny.Měl jsem příklep,kladivo a nic.Tak jsem si to tak upravil a jelo to aspoň 5x rychleji než z kladivem