Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obkladani koupelny, omitka versus sadrokarton

Ahoj lidi

pouze dotaz mozna kousek sileny ale proc se nezeptat:
Mam koupelnu ktera je omitnuta, ale ne uplne rovne. (jak nerovne ted nediskutujme)
Napadlo mne ty zdi ktere se budou obkladat potahnout sadrokartonem, jakoby predezdit a oblozit. Duvod je velice jednoduchy - super rovinost a s tim spojena jednoduchost a rychlost obkladani.
Ptam se co vy na to? Ma to nejake uskali? Nebo je to dobry napad? Nebo je to uplna zhovadilost?
Ne zebych penize neresil ale nedivejme se na to ted z pohledu penez, spis mne zajima techniske hledisko - zivotnost? A tak

dekuji predem za vsechny napady a reakce

DKK

Panove a co je teda pravdy natom, ze kdyz davam obklady na sadrokarton, tak mam pouzit dvoji sadrokartonove oblozeni a nebo pokud to nejde z duvodu maleho prostoru, tak dat pouze jedno oblozeni, ale zmensit rozpeti mezi profily z cca 600mm na 400mm?

Co jsem se dival, tak vetsina fotek je pouze s jednim oblozenim.

Rikaji, ze casem s jednim oblozenim se obklady zacnou odlepovat a nebo praskat spary.

Tak co ted?