Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodotěsné zvonkové tlačítko

Ahoj,
Dosud používáme na místě zvonkového tlačítka takové to klasické, obdélníkové, k montáži na povrch (omítka atd.), ostatně viz obrázek:
[img]http://www.tichopadek.cz/Foto/ZT1.jpg[/img]
Problém je, že vlivem počasí (ačkoliv má tlačítko stříšku) se dovnitř velmi rychle dostává vlhkost, kontakty korodují, ztrácí elektrický kontakt při stisku a následně pochopitelně zvonek nezvoní.
Řešení je mnoho, ale spíše než pravidelné obrušování kontaktů se mi jeví lepší použití jiného tlačítka, něco s vysokým krytím (IP67), které by vlivům vlhkosti zabránilo.
Taková tlačítka se koupit dají, problémem je, že jsou všechna zápustná. Já bych potřeboval nějaké provedení velikostně a tvarově co nejpodobnější právě tomu klasickému zvonkovému tlačítku. Musí být k montáži na omítku. No a takové tlačítko není k nalezení. Zkouším si vyrobit vlastní z IP67 mikrospínače a staršího zvonkového tlačítka, ale k ničemu to nevede. Nějaký tip, kde takové tlačítko sehnat? Voděodolná se koupit dají, ale mají v sobě elektroniku navíc, kterou nepotřebuju a která to vše prodražuje.

Díky a pěkný den.

Našel jsem tlačítka použitelná pro zvonek na spínání do 250V nebo do 50V (jsou lacinější) v provedení IP66 (popis a rozměry)
Telefon: 226 224 222 (prac. dny 8 - 17 hod.)
Fax: 226 224 200
E-mail: objednavky@conrad.cz
Technické dotazy: technik@conrad.cz, 226 224 226 (prac. dny 8 -17 hod.)

Adresa společnosti:
Conrad Electronic Česká republika, s.r.o. Sazečská 645/12, 108 00 Praha 10 - Malešice

Na této adrese není prodejna, pouze sídlo společnosti. Adresu prosím používejte výhradně jen pro písemnou korespondenci.
IČ: 282 18 434

Tlačítko zajištěné protivandalismu 5A/250VAC, 21,5 mm
Obj. č.: 700443

Cena včetně DPH 419,00 Kč
Stav na skladě: Výrobek je skladem
Hmotnost 27.00 g

Tlačítko zajištěné proti vandalismu

Rozsáhlý sortiment Bulgin bezpečnostních tlačítek je zhotoven z oceli, obzvláště odolný proti opotřebení a proti korozi a náročnému prostředí pro použití ve vstupních a řídících zařízeních. Upevnění tlačítka je možné na přední nebo zadní straně čelní desky. Knoflíky lze dodávat podle provedení úsečné, klenuté nebo ploché a s osvíceným bodovým nebo kulatým ukazatelem. Provedení snímacích nebo ovládacích tlačítek s druhem krytí IP66 a IP68 jakož i pro interiérové použití z chromované mosazi lze též dodat. Tlačítka s otáčecím ovládacím knoflíkem nebo popisný text mohou být na žádost dodány.

Technické parametry:
Rozm. ( x V) 21.5 mm x 31.6 mm
Výška 31.6 mm
Montáž do čelního panelu S.P.C.O. Mikrospínač (dotyková funkce)
Ochrana IP66
Typ MP0031
Provedení Bez osvětlení
Osvětlení Bez osvětlení
pro vestavbu 19.2 mm
Spínací výkon 5 A/250 V/AC
Spínací napětí 250 V/AC
Spínací proud 5 A
Typ MP0031
Čelní panel max. 7.1 mm
Splňuje RoHS Ano