Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zámková dlažba

Prosím o pomoc...chtěl bych postavit nové schodiště před hlavním vstupem do rodinného domu,ale nevím jakou zámkovou dlažbu použít a jak ji poskládat aby držela u sebe a spočítat kolik ji budu potřebovat.Mělo by to být postaveno do půlkruhu a na jedné straně něco jako rovný nájezd na kočárek.

Jedna z možností konstrukce.

Jenže tohle není ze zkušenosti ideální provedení z hlediska trvanlivosti. Tenhle 25 cm vysoký obrubníček je vysazen 15 cm ven, je 10 cm je dole a kolik z toho je v betonové opoře? Takto provedené schodiště na silně exponovaném místě příliš neobstojí, tím spíš, když se opět vloží voda a mráz. Obrubníky se začnou vyklápět a zámkovka uvolňovat až se to rozsype docela.