Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s kotlem

Zdravim,
mam kotel DAKON dor16, pred tremi dny jsem si vsiml, ze je tlak na kotli pouze 0,1 bar. Po precteni ruznych diskuzi jsem se docetl, ze se ma dopustit voda do kotle aby byl tlak cca 1,2. To jsem udelal.. druhy den byl ovsem tlak opet na 0,1. Tak jsem opet doplnil vodu, tlak se drzel, ale kotel netopil vic jak 50 stupnu a dnes tlak klesl opet na 0,1. Potreboval byhc poradit jak problem vyresit, prijde mi ze je tam ted moc vody a proto kotel nechce topit, ale na druhou stranu tlak porad klesa. Nemam zkusenosti s kotlem, protoze sem drive bydlel v panelaku. U kotle je i expanzni nadoba, kdyz sem zkusil hodni ventilek sel z nej pouze lehce vzduch skoro pod zadnym tlakem. Zajimalo by me jestli bude stacit expansku natlakovat , protoze neustale napousteni vody se mi nezda jako reseni. Predem dekuji za odpovedi

tak vecer se stavil kamarad ktery mi uz jednou pomahal s kotlem, znovu napustil do kotle vodu a pri jednom baru to zacalo strikat z ventilu, nechal sem to pak bejt a uz netopil. Rano sem prisel a tlak se drzel na 1,2 bar...konecne po trech dnech tam zustal tlak. Pro jistotu sem jeste vycistil kotel, prosel trubky, natlakoval expansku a vsechno vypadalo v pohode, vytecenou vodu jsem nasel jen u toho ventilu. Zkusil sem teda zatopit a vsechno je zatim v poradku... topeni i kotel topi jako driv a vse vypada ok. Napadlo me, ze problem je nejspis v meraku tlaku, kdyz uz pri jednom baru sla z ventilu voda ven. Zatim to necham bejt a budu sledovat jestli se nekde neco nedeje, kazdopadne to ted vypada ze po tom co se vypustila voda vse funguje jak ma. Dekuji vam vsem za vase napady a rady a doufam ze uz se nebudu muset ozvat :)