Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokojicek pro kluka ze Starwars - Hledam kutila - truhlarina a elektro

Rad bych udelal klukovi do patra pokojicek jako lod ze Starwars a netroufam si na to uplne na kolene. Hledam nekoho kdo by navrhnul a udelal elektrikarinu a truhlarinu - maketu boku nejake Starwars lodi, palubni desku s barevnejma cudlikama, ovladani lampicek, ovladani krokovych motorku - zavirani/otevirani oken/dveri apod. - proste starwars lod :-). Budu rad pomahat a zaplatim rozummnou cenu.

Ahoj, diky za odpovedi, ne neni to RD. Mam predstavu o slaboproudu a slabych listickach / svazcich dratu jako jsou v aute - se slabymi draty. Nejde o svitivost ale o dobre udelany rozvody, prikryty nejlepe nakasirovanou kappou se Starwars potiskem a pruvlaky na upevneni zarovicek (ale nejak vyreseny tepelny zareni zarovek aby to nechytlo atd... )a vysledny Starwars efekt. Neznam normy a nerad bych udelal nejaky prusvih s elektrikou a dratama kdyz tam budou decka spat. K ty mamine, jsem stastne rozvedenej, takze se zadny zensky nemusim zpovidat z toho co nas panove bavi, ze ... :-) .

No rozhodně bych ani na vteřinu nepomyslel na to tahat v té hračce 230v, to pak stačí žárovku při hře rozbít....Jedině napájet vše přes bezpečné napětí 12 nebo 24v, potom si tu elektriku můžeš udělat sám.

Co se týče krokových motorků ty budou asi moc jemné na toto použití- první mě napadá použít nějaký obyčejný krámy z autovrakáče /motorek stěračů vč převodů např./.

jak už bylo řečeno,je třeba bezpečnostní trafo, které má zvýšené krytí+dvojtou izolaci a na výstupu dává 12V.(SELV)Pak je dobré vědět výkon toho trafa.
Kolik tam chceš dát žárovek? Jinak pokud to není panelák,je lepší dráty zasekat.Lišta i když je přelepená,tak moc krásy nepřidá.