Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace podlahy - polystyren vs. vata

Ahoj kutilstvo

nova dilema, na betonove podlahy ve starem domecku planuju davat drevenou podlahu.
Podlaha je v soucasnosti betonova, sucha, hydroizolovana pomerne nerovna.
Planuju udelat rost z rozteci 60cm a mezi ne izolaci.
Bojuji jestli polystyren desky nebo vatu, jakoukoliv v tloustce tak 4-5cm.
Jake jsou Vase nazory?

Dusan

Být v Tvém postavení, přál bych si vatu, ale kvulivá zlatkám bych asi zřejmě stejnak skončil u polystyrenu. Pokud budeš izolovat do roštu, tak je to skorem fuk co použiješ. Pocitově bych raději volil jak jsem psal z úvodu vatu. Lépe vytěsňuje mezi roštem.
Jen dva postřehy. Tloušťka 4-5 cm se mi zdá málo, když už chceš kvalitně zateplit a dáš si s tím tu práci a pak rozteč 60 cm je úplně naprd, protože samotné desky izolantu mají 50 cm u polystyrenu a 60, nebo 62.5 cm u vaty. K tomu se musí připočíst šíře latí roštu. Pokus bys nepřičetl a udělal latě osově přesně 60 cm, budeš každou desku izolantu podélně seřezávat. Nebo u polystyrenu dotěsňovat úzkým přířezem.

4-5 cm je kvuli tomu ze vyssi rost nemuzu, a je to spis doplnkova, nikoliv nutna izolace podlahy pod kterou uz neni nic. Navic podlaha je ca 1m nad terenem. Roztec pochopitelne prizpusobim zvolenemu materialu, ale taky jsem si rikal ze je to jedno, chtel ale slyset i jiny nazor. Mozna by me jeste mohl doujistit pan Cukrar a jdu nakupovat ten polystyren : - )

Zdravim

pane Cukrar, ta hydrolepenka jiz je obsazena v stavajici podlaze, tudiz bych ji rad vynechal, s tim krizenim polystyrenu beru jako dobry napad ... to mi nedoslo.
Podlaha bude drevena na perodrazku, smrkove prkna o tloustce kolem 2cm.
Tu OSB a mirelon taky neplanuju, proc taky. Mozna trochu paradoxne ale rad bych aby si to sem tam vrzlo ...
Do metrickeho obrazu:
jsou tam boule a podlaha je nehladka, bliz neumim specifikovat a ani nechci, protoze ten rost co tam bude planuju vyrovnavat podkladanim klinku nebo prkinek ruznych tloustek.

Dekuji za postrehy

DKK

Nebojujte :)
Do roštu nasypete izolaci STYROBALL - kuličkový polystyrén - recyklát. Je to daleko levnější a díky tomu, že to je sypané, dokonale vyplníte prostor v podlaze a bez tepelných mostů - ty jsou totiž obrovským rizikem. STYROBALL navíc ještě dýáchá.

Protože jsi 1 m nad zemí,přidal bych desky z EPS aspoň 15 cm zespodu zvenčí pod podlahu,Protože těch pár cm.zevnitř ti promrzání v zimě nezabrání.Na záklop po zasypání ještě přichází v úvahu i Rigidur desky(najdi heslo na google)
JABRAKA