Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatížení střechy - výměna střešní krytiny

Dobrý den , vlastním dvojgaráž , kde mám v současné době na střeše starý eternit. Garáž je sedlová , na vrcholu je podepřena trámem tl. 16x16cm (délka 10 ,5m ) , který leží na okrajích a na dvou příčkách uprostřed na zdivu. Kolmé příčky jsou realizovány trámy šířky 10x10cm a 10x16cm vzdálené od sebe 70cm. Rád bych vyměnil krytinu za tašku (STODO 12) s váhou cca 43kg/m2. Potřeboval bych poradit , zda mě konstrukce střechy vydrží váhu tašek (případně sněhu apod ). Délka krokví je 3m (25stupňů sklon ) a 4 ,5m (25stupňů sklon ). Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Johnyj

Dobrý den, posílám fotky garáže zevnitř. Jen mi ještě napadlo, že by bylo možné vložit ještě jeden nosný trám do konstrukce mezi hlavní trám sedla a obvodovou zeď. Tím by se mohla zvětšit nostnost střechy.
Zatím děkuji Johny

ps: Tento typ krytiny je použit na rodinném domku.

Nedal bych na to, co se komu zdá (mně se třeba zdá, že by to unést tašku mohlo) a přizval statika. Ideální je, když je na střeše i garáži stejná krytina. Já měnil plechovou krytinu za pálenou tašku na domě, pokrývači měli různý názor na možnost výměny včetně kategorického tvrzení jedné firmy, že to tašku neunese, a statik nakonec udělat posudek, že to není problém.