Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat novou podahu v přízemí RD.

Dobrý den, měl byh na vás prozbu. chtěl bych vybourat podlahu v přízemí 30m čtverečních.
A udělat nový beton, hydro izolaci zřejmě 2x lepenka do kříže, a tepelnou izolaci, asi polistirén 10 cm,
a nevím jak dál nechi tam betonový potěr aby nebyla tak studená a na vrch bych si představoval PVC.
Můžete mi nějako poradit co by bylo nejlepší řešení a nebo i jak by se to mohhlo řešit i jiným způsobem,
aby podlaha nebyla tak studen. bez topení v podlaze.

Co se týče pracnosti a tepelné bilance,není to příliš vhodné řešení.Ztráta tepla do zemní desky bývá dost podstatná.Zemní deska musí být nosná,pokud je pod ní drenáž ať škvára,nebo štěrk,pak musí být armovaná karisítí.Na ni teprve hydroizolace,propojená do zdí a pak izolace tepelná.I 15 cm polystyrenu podlahového je skoro málo.Já bych pokračoval suchou podlahou z rigiduru)sádrovláknité desky)a hned podlahovou krytinu.
JABRAKA