Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaká plastová okna

Dobrý den, měl bych jednu otázku kolem výběru plastových oken. Rozhoduji se mezi dvěmi firmami a potřebuji poradit co je pro mne lepší:

AOP - profil PANORAMA PA 7000, 7 komor, stavební hloubka 75 mm, 3 těsnění, trojsklo U=0,6 W/m2K 4-16-4-16-4 argon rámeček TGI Spacer, kování WINKHAUS

nebo:

OKNOHIT - profil GEALAN S8000 IQ , 6 komor, stavební hloubka 84 mm, 2 těsnění, trojsklo U=0,8 W/m2K 4-12-4-12-4 argon, kování MACO

Děkuji

Je to Baťovský půldomek, který má klasickou 30 cihlovou zeď plus ze vnitř dutá cihla na kant. Máme v plánu venkovní zateplení 10 cm. Kvalitnější okna volím kvůli odhlučnění. Dům se totiž nachází v blízkosti hlavní cesty a někdy je hluk opravdu neůnosný.

Já si osobně myslím, že trojskla by díky svojí hmotnosti měly mít rám co nejpevnější rám co největší stavební hloubky, takže bych raději volil druho variantu a nedával si trojskla do profilu 75mm. Nedávno jsem to řešil také a vzhledem k pro mě vysoké ceně 83mm rámu a trojskla jsem se rozhodl pro rám 76mm s dvojsklem něž abych do takového rámu dal těžké trojsklo.

Dobrý den,
doporučím Vám Aluplast Ideal 7000, Gelany jsem dával před 8 lety a před rokem jsem je musel vyměnit za Aluplasty, Gelany jsou nekvalitní okna, rám se mi u 5ti oken zkroutil, barva ztrácela barvu a nemluvím o plísních mezi skly. Tyto okna doporučuji nebrat. Dostal jsem od známého reference na Roudnickou firmu Kapitan, po mém zklamání s Gelany jsem dal na doporučení a udělal jsem dobře. Děvčata z firmy se mi věnovala velmi pěkně a výsledná práce montážníků byla bezchybná a důsledně odvedená. Jsem spokojen a vřele doporučuji. Karel Šmíd

Dobrý den,

také potřebuji poradit, která okna jsou lepší. Jedná se o panelový dům z šedesátých let s cihlovým opláštěním, zateplení v nedohlednu.

Rozhoduji sem mezi SOFTLINE 70 AD (Veka), pětikomorová a sedmikomorová okna SALAMANDER® STREAMLINE STANDARD 7. Cena za komplet (okna, montáž, žaluzie, parapety, likvidace...) je zhruba stejná, rozdíl zanedbatelný.

Obě firmy okna vyrábí, obě mají svoje montéry (nenajímají na jednotlivé zakázky) v trvalém prac. poměru, obě působí víc jak patnáct let na trhu.

Poradíte?

Díky, Maxová