Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi digi příjmem vlastním set top boxem a příjmem přes poskytovatele

Dobrý den, jelikož se stěhuji z města na vesnici a nejsem zrovna technický typ, potřeboval bych poradit při rozhodování jakou formou zvolit příjem TV a popřípadě i internetu. 1. Zda je výhodnější zakoupit si vlastní anténu (popř. satelit) a set top box, či si najít poskytovatele služeb v okolí. 2. Při příjmu vlastním set top boxem, čím je omezen počet přijímaných programů. 3. Jak je to s televizemi, které již mají v sobě zabudovaný "převod" analogického příjmu na digi - zda je potřeba pouze antény. Děkuji za odpověď

Kamaráde Lione,to je hodně otázek na jednoduchou odpověď!
Začnu tou televizí.Nemusíme si už lámat hlavu analogovou televizí,v podstatě je s ní konec.Pokud máš novou televizi s digitálním tunerem,také jsi skoro všude bez problémů.Totéž je v případě starší televize,doplněné Set top boxem.Stačí obyčejná antena,nasměrovaná na patřičný vysílač,a televizní programy si lehce naladíš.
Pokud chceš přijímat také internet,pak jsou tu poskytovatelé přes sítě,pevné linky nebo satelit.K tomu je potřeba jen sledovat inzerci. Přes pevnou linku je poměrně dokonalý příjem televize,rychlý internet a telefon i mobil na O-2.Tady stačí zavolat 800123456,tady se dozvíš detaily.
JABRAKA

Tak jsem si to ověřil na chalupě,kterou mám na vesnici.Na první problém jsem narazil, když jsem zjistil, že ji nemám podsklepenou. Druhá potíž nastala, když jsem zjistil, že mám jen přízemí.Tak nevím, jestli má smysl zvát technika. Nemohu se zbavit pocitu, že by kromě elektřiny měly do chalupy vést ještě nějaké jiné dráty.Že ty bydlíš někde ve městě?:-D
Dotaz byl jak to dělat na vesnici.;-)

Dráty snad dneska vedou ke každé chalupě. Mě plynárny (O2) chtěly natahat dráty až na chatu, tam jsem je hnal, že se zastavili až za lesem. Tak smotali drát a zakopali mi ho schválně před vrátkama (já tam na oplátku udělal betonovou desku z pětistovky cementu). Určitě budeš mít někde na malou budku na klíč a ten klíč mít nebudeš. Tam končí plynárnám telefonní dráty. Nebo je budeš mít někde u vchodu zakopané.Plynárny by měly vědět, kde to máš ;-).

TV - Podívej se jaké programy chytíš na obyčejnou anténu. Je li tam digi příjem tak cca 11 programů. Stačí k tomu širokopásmová anténa když je to starší televize tak set top box. Chceš li víc tak satelit.Pokud se rozhodneš pro satelit koupíš si satelitní přijímač a parabolu, koupíš kartu na družici a rozhodneš se pro poskytovatele - CS Link, nebo UPC Direkt,Digi TV, tito ti dají anténu i přijímač, ale platíš měsíčně jak za kabelovku.
Pokud ti nejdou dráty od telefonu do chalupy zbývá ti zjistit, zda je v místě WI FI. Když ne tak internet přes mobilního poskytovatele.

Ale to nebude takový problém, kup si např. satelitní komplet na dvě družice -
Astra 23,5st. a 19,2st. - obsahující kartu Skylink a máš vystaráno. Na střechu umístíš parabolu (je součástí kompletu) a budeš napořád bez dalších poplatků
přijímat na 20 českých a slovenských programů a obrovské množství nekodovaných programů (zejména v němčině) z Astry 19,2st.Konces. poplatek pro ČT se platí nadále. Bude Tě to stát okolo 4500 Kč. plus něco za montáž (pokud si neporadíš sám).
Budeš-li chtít hrát nezávisle na dvou televizorech, musíš samozřejmě koupit komplet pro 2 televize, tzn. se dvěma přijímači a dvěma kartami - tj. asi o 2000Kč
více. No a pak řeš problém připojení k internetu, rozhlédni se kolem a poraď s budoucími sousedy, určitě se bezdrátové připojení najde.