Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem průhledná střecha

Dobrý den,
zvažuju zbudování ateliéru pod střechou v nepoužívané části domu a napadlo mě, že bych využil průsvitné polykarbonátové vlnité desky (kvůli maximálnímu využití světla). Střecha je klasická sedlová se sklonem 45 st a s krokvemi 10 x 12 cm, cca 6 m dlouhými, +/- metr od sebe. Představuju si to tak, že bych odstranil krytinu, odbil staré deklování, přibil hranolky a na ně přidělal ty vlnité desky. A teď ybhc jenom rád věděl, jestli mi to unese v zimě sníh a jestli se to v létě nebude deformovat teplem (jde o jižní nestíněnou stranu). Co jsem se zatím ptal, tak se tyhle desky používají hlavně na menší stavby (pergoly, stříšky), zatímco já to chci na plochu asi 30 m2. Máte-li někdo s podobným projektem zkušenost, prosím, poraďte. Děkuji předem.

Když chceš už něco použít,tak komůrkový polykarbonát.Desky jsou velmi lehké a relativně vysoké nosnosti.Kdyby se zasklení provedlo jako oblouk,nebylo by třeba tolik vyztužovacích prvků.Důležité je,ucpat vstupy do jednotlivých komůrek,aby se tam nedostala vlhkost a netvořily řasy uvnitř komor.
JABRAKA

osobne bych taky pouzil stresni okna,i kdyz je to varianta podstatne drazsi,ale v dusledku se nebudete potykat s vlhkosti a zimou,tedy pokud mistnost pod strechou je zateplena.
polykarbonat se da ucite take pouzit,ale kondenz bude asi nejvetsi problem.......

Díky všem za reakce, komůrkové desky jsou dobrý nápad. Horko tam určitě bude, ale vzhledem k tomu, že mezi sedlem střechy a podlahou je cca 6 metrů, tak při zemi zase takový hic nebude, aspoň doteď tam bylo snesitelně. Největší problém bude asi kondenzace vody, což si myslím, že by se dalo řešit dobrým větráním.

Jen na doplnění, místnost není zateplená, je to v podstatě stodola, dříve se tu skladovalo seno a sláma, teď je nevyužitá a tak mě napadlo si z ní udělat sezóní ateliér (na svojeskulpturky). Jde hlavně o to, že tam nebude pršet a denní světlo je denní světlo...