Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kapesní nůž

Přemýšlím o koupi klasického nože. Měl by to být normální zavírák, ale aby za něco stál, už se mi kolikrát stalo, že jsme potřeboval pevnější nůž a ten co jsme měl, tak se rozhýbal v kloubu. Myslím na takovéto normální táboření, jít si uříznout klacek na opečení vuřta a tak. Našel jsem třeba tohle, ale nevím, je-li to kvalita : http://www.aukro.cz/item936687134_zaviraci_kapesni _nuz_smith_wesson_hrt.html

Máš dvě možnosti . Koupit si za 200 Čínskou kopii,což je běžná cena i u Vietnamců, nebo začít na částce za 2000,- uvažovat o kvalitě, to je o značkovém noži.
Ani značkové otevírací nože nejsou na páčení a znalci s nimi dělají jako s malovanými vejci. Já bych šel do toho za 200,- a v případě že jej ztratím,nebo zlomím koupím nový. Po té co mi jeden z mých nožů vyklouzl při sednutí v autobuse, používám repliky a sbírkové jen olejuji a obtahuji doma.

Já myslím, že ti bylo odpovězeno vyčerpávajícím způsobem. Jestli si chceš ale podřistat, tak se pojďme bavit o babách.
Ještě ti to jednou shrnu.
Není zatím vyroben zavírací nůž, kterým by bylo možno páčit bez poškození čepu a to bez ohledu na to, z jakého materiálu je vyroben, nebo jeho ukotvení v rukojeti.
Navíc cenová relace, která je pro tebe zajímavá ani neumožňuje laborovat s kvalitou. Kup zkrátka co se ti líbí, kvalita bude stejná.
Máš li hlubší zájem o danou problematiku, doporučuji knihu Encyklopedie nožů , autor A.E.Hartink. Dovíš se tam vše o Výrobě, použitých materiálech a druzích nožů.