Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení zářivky

Prosím o radu zapojil jsem zářivku a to trafičko se docela zahřívá, je to normální.
Do jakého konektoru se má zapojit elektrika a do jakého zářivka je to jedno?
Zářivka svítí ale to trafičko se zahřeje, tak že na něm neudržím ruku.

Ještě se chci zeptat, mám z toho trafa k zářivce kabely dlouhé asi 2 metry, může to tak být.

Děkuji

ne mám 30w trubici a zapojil jsem to dobře podle schématu jen do elektriky mám kabel s vidličkou na konci a tudíš se dvěma dráty tak nepoznám, jestli tam de nulák nebo fáze. A nevím, jestli na tu tlumivku to mám zapojit do tý vrchní zdířky nebo spodní jsou tam dvě. Jinak to svítí jen je to dost teplý.

na kterym konci to je je vcelku sumak - spis me fascinuje, ze tam zase neni zapojena ochrana zem. Prinejmensim bych prizemnil tu tlumivku a pokud mozno(neni plastovy) i to svitidlo. Ten zlutozelenej tam neni pro srandu kralikum, ten zachranuje zivoty a majetky. Kabel s vidlickou na konci je urcen k zarizenim s dvojitou izolaci a to ten tvuj bastl urcite neni.

Jeste EDIT: A Z TY TLUMIVKY NEMUZE VEDST JEDEN HNEDEJ A JEDEN MODREJ. Nebastli to jako prase.:x:

já to koupil takhle

Kompletní sada osvětlení T8
o výkonu 2 x 30W (90cm)

Je to kompletní sada založena na magnetickém předřadníku renomované německé firmy Vossloh Schwabe. Poskytuje vám to záruku spolehlivého a bezproblémového provozu.

Sada se skládá z:

1. Magnetický předřadník VS 2x30W
2. Hermetické orámování integrované s vedením (4ks)
3. Držák připevňující zářivku (4ks)
4. Napájecí vedení
5. Orámování starteru (2ks)
6. Starter (2ks)
7. Návod k zapojení

DŮLEŽITÉ:
Orámování prodlužuje zářivku o 30mm (15mm na stranu)

v tomhle pripade je tedy problem ciste v okoli starteru - draty tam maji byt cerny. Za provozu by to melo bejt tak, ze tam kde je modra si muzes sahnou, coz bych v tvym pripade nedelal. Jinak je tusimze jeste moznost to uvnitr popropojovat vsude bilou, ale tim si a) nejsem jistej b) neni to pak prehledny. Poznamky dole ber dle stavu...