Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podlahy

Dobrý den

Potřebuji vykopat staré podlahy v RD cca. 20m čtv.a udělat nové,zároven do nich udělat kanalicaci a odpady,zdi jsou skoro suché.Do jaké hloubky vykopat staré podlahy čím odizolovat,kdy položit odpady a čím zase asi zabetonovat,taky bych chtěl do podlahy položit polistyren,jak asi tak silný,finální vrstva budou dlaždice.Slyšel jsem také o systému odvětrané podlahy např.Iglú kde bych položil asi tak 16cm abych položil do nich odpady a vodu nadále karisít,zabetonoval 5cm,pak ten polistiren 4cm zabetonoval nevím ale jak silným betonem a pak finální vrstvu dlaždice.
Nevím jestli by se to zbytečně ale neprodražilo.Může mi někdo prosím poradit jak na to nejlépe.Moc dík. Míla

Podlahu odkopat o 50 cm, natahat odpady, vodu, obsypat jemnou, prosátou zeminou, nebo pískem a celou plochu vysypat kamenivem frakce 32 - 63 mm (drcený štěrk)ve vrstvě 20 cm. Povrch zatáhnout 2 cm vrstvičkou drti 8 - 22 mm a přebetonovat podkladním betonem tloušťky 5 cm. Položit 15 cm polystyrenu, překrýt folií, nebo obyčejnou lepenkou (thérákem) A330 a přebetonovat 7 cm betonu. Na ten přijde už jen dlažba.
Jestli postrádáte izolaci proti zemní vlhkosti, tak jo. Není tam. Jestli nemáte odizolované zdivo a nechystáte se izolovat, pak zásadně neizolovat ani podlahu.

Dobrý den,

odvětrávanou podlahu myslíte Iglu nebo Solido?? S největší pravděpodobností se budu vrhat na rekonstrukci podlahy ve starém neizolovaném domě. Jedná se mi o to, abych nemusel podřezávat tak se mi tato varianta zdá jako nejideálnější. Jsem laik, ale myslím si, že ta odvětrávaná podlaha by měla teoreticky "odsávat" vzlínající vlhkost ze stěn. V domě stěny nejeví známky vlhkosti ale nechci se dostat do situace, kdy udělám podlahu a poleze mi vlhkost po stěnách. Dům je jen zčásti podsklepený a nové podlahy by měly být v nepodsklepené části. Nicméně píšete, že je to sice nákladné, ale i složité. Možná se mýlím, ale složité mi to moc nepřipadá. Udělal bych štěrkový násyp, uskákal "žabou" a na to iglu nebo solido a v tom by vedly i odpady. Na to samozřejmě armovací síť, polystyren, beton a pak nějakou samonivelačku. Co potom na to nevím, ale asi koberec. Ještě mě napadlo, co kdybych vysekal cca 20cm z vnitřních zdí a jakoby do nich zapustil podlahu a potom zpětně dozdil. Akorát nevím, co by to udělalo s vlhkostí. obvodové zdivo je 90cm cihla.

PS: Iglu nebo Solido se mi jeví jako ideální řešení i do budoucna, že to bude prostě větrat na věky. Akorát nedejbože, že tam někdy rupne nějaká trubka.

ne jedná se o nový dům, IPU mám už pod zdma, ne IPU, ale z Parabitu, kde vyráběj střešní kritinu, něco jako šindel, akorát v pásech, je to IPa o několika vrstvách fólie a asfaltu a na poslední vrstvě jsou kamínky, pod podlahy, mám ale klasickou IPU od Charváta z Vamberka...

IPU myslíte asi název pro svařitelnou lepenku. Ipa má nosnou část z papíru. To je šunt.
Charvát z Dodleb (nikoliv Vamberka) vyrábí mnoho druhů lepenky. Vám jako laikovi se zdá klasická, ale jako znalec musím sdělit, že nevím co je klasická.
Na roli je nápis a číslo
Třeba Bitagit V 60 S 35 za 45 Kč
Parabit je z Parama Pardubice a opět je důležité označení v číslech .

Dobrý den,
plánujeme v domě v patře vytvořit pokoj nad stávajícím schodištěm. Podlaha by měla být na samonosné dřevěné konstrukci a napojená na stávající podlahu v patře. Jakou doporučujete skladbu podlahy? Zatím plánujeme na trámy položit dřevěné desky nebo fošny, na ně potom Starlon, desky Rigidur a koberec, případně ještě Starlon 2 mm pod koberec. Je takováto skladba podlahy vhodná? Jak je to s paropropustností Starlonu, aby se pod podlahou, resp. v trámech nedržela vlhkost? Děkuji velice za odpověď. Jiří

No já bych si s tím moc nezahrával. Není to tak snadné. Navíc dneska výběr materiálu... Jestli anhydrit nebo litou podlahu z betonu, která zase oproti anhydritu je zatížitelná po šedesáti minutách. Atd. A pokud na to chcete dát kachle nebo PVC, tak litá je podle je lepší volba. Ale jak říkám, asi bych na to dal firmu, protože tam bude bublina nebo něco ve spáře a bude zase práce navíc.