Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zateplit podlahu?

Zdědil jsem barák po dědovi kde jsou pouze betonové podlahy. Barák je podsklepený jen z části a tam kde není sklep jsou tyto podlahy studené a sráží se na nich vlhko. Můžete mi poradit jakým způsobem bych tyto mohl zateplit. Podlahy mohu zvednou přibližně o 8 cm. Chtěl bych použít OSB desky, ale nevím jakou izolaci použít a jak OSB desky usadit.
Za rady předem moc děkuji
Tom

Navím jaká bude nejvhodnější hydroizolace?
Moje představa byla dát na beto lepenku (jenomže neví jakou přesně použít a dále jestli ji mám vytáhnout i na boční stěny a pokut ano do jaké výšky?), poté udělat rošt do kříže a do něj křížem polystyren 2 x 3 cm na to položit OSB desky a na ně příjde na 99% koberec i když jsem uvažoval i o plovoucí podlaze.

Podle kvality betonu bych nejprve zjistil,zda by se ten beton nedal vykopat.3el bych tak 40 cm pod původní úroveň.zasypal štěrkem,pak srovnal betonem a založil hydroizolaci.Pak teprve 20 cm EPS ,srovnal 7 cm betonu s karisítí aby to nepraskalo a na to mirelon a podlahu.Nebo dlažbu,či koberec,co libo.
JABRAKA

Toto jsem vyřešil v přízemí nepodsklepeného baráku. Podlaha se natřela hadronátěrem a do dutiny se vysypal izolační materiál STYROBALL - kuličky polystyrénu. Zvednul se rosný bod od podlahy. Kraje místnosti musí mít pod lištou možnost větrat. A je po problému. Už to je cca 7 let nic se tam neděje.