Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem těsnění u ventilu pračky

Máme vyměněný ventil-kohout(na přívod vody) u pračky a novou těsnící nit(má bílou barvu a mastný vzhled). Je to napojeno na starý závit, jak už to bylo dříve. Proč je ta těsnící nit zašpiněná od rzi? Díky

Tak jen pro informaci,ta těsnící nit je tohle http://www.loctite.as/?p=productsMore&iProduct=22& sName=Loctite-55--150-m-Tesnici-snura neplést s teflonovou páskou,ta je na pikaču,nelze s ní otočit s5 když člověk omylem přetáhne pozici kde má být armatura natočena.Te teflonová paska se urve na závitu ale tohle ne i když sem to vracel třeba i o půlku závitu zpět.Letitá zkušenost!.No a k té rzi,nepíšeš jestli to je na ocelové trubce nebo na tkz,dg-čku,na té trubce bych tu prolínající rez chápal ale na tom dg spoji nemá co korodovat při průsaku vody neb je závit z části zalit v plastu a je hlavně povrchově upraven.Takto samozřejmě vypadá i rohový ventil (pračkový),je to slitina asi (pochromovaná) s plastovým kolečkem.Takže jestli nic nekape,což asi ne,tak bych to neřešil.ona (nit) má schopnost částečně nasát vodu čili se na závitu roztáhnout a zacelit tak případné zanedbatelné drobné průsaky(vlhnutí).No a jestli máš obavu že se to bude zhoršovat tak jednoduše klidně i pod tlakem oný ventil dotáhni klidně o celý závit.