Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tlak na manometru

Zpáteční trasu do kotle mám osazenou přímím manometrem se značením velikosti tlaku p/mm2. Potřebovel bych poradit převod tohoto tlaku na hodnotu udanou v barech. Kolik je jeden díl p/mm2 dílů v barech. Hledal jsem na internetu ale s převodem takto udaného tlaku jsem se nesetkal. Děkuji

kg

How many pounds in 1 kg? The answer is 2.20462262185.
We assume you are converting between pound and kilogram.
You can view more details on each measurement unit:
pounds or kg
The SI base unit for mass is the kilogram.
1 pounds is equal to 0.45359237 kilogram.

Děkuji za odkazy,ale přesto stále nevím. Jde o to, že se nám nedopatřením přetlakoval kotel a pojištovací ventil, který byl dodatečně namontován na výstupním potrubí teplé vody za kotlem tento tlak nechytnul a neotevřel. Tlak jsme museli odpustit ručním otevřením tohoto ventilu do volna. Po oznámení této skutečnosti instalatérovi, který montáž prováděl, doporučil(a tak jsme i udělali) tento ventil vyměnit, protože je zřejmě zarostlý. Původní i nový ventil má otevírací tlak nastaven na 2,5 baru z výroby a podle instalatéra je toto dostatečný tlak. A právě rozdílným značením tlaku na manometru v jiných jednotkách nejsem schopen porovnat tlak v řádu s tímto ventilem a určit jestli pojištovák není předimenzován.

Jak je toto možné?

Jde o to, že se nám nedopatřením přetlakoval kotel

Asi by bylo dobré vyměnit ten záhadný manometr
Doma to mám takto "sklep-přízemí-podkroví",
kotel ve sklepě, samotížné topení, expanzní nádoba nad podkrovím:
Tlak vody na kotli 95kPa, pojišťovací ventil ČKD Dukla Po 180kPa.

To je tak, když více lidí dělá jedno. Výstup teplé vody z kotle je osazen kulovým ventilem z důvodu oddělení od jiného zdroje(plynového). A tady se stal ten kámen ůrazu (naštěstí ne doslova).
Píšeš že na kotli máš sotva 1 bar. Tvůj pojištovací ventil má dvojnásobný otevírací tlak hodnoty tlaku, což by odpovídalo u našeho kotle (1,3bar při ohřáté vodě-2,5 bar pojištovací ventil).
Stále zastávám názor, že ventil je u našeho kotle předimenzován a raději bych trasu osadil ventilem o menším otevíracím tlaku, třeba 2bar, protože se při provozu k tomuto tlaku ani nepřiblížim. Na expanzní nádobě mám největší pracovní přetlak udaný od výrobce 2,5baru. Věř mi neni nic příjemného když tě z postele zvedne zvuk prýskající barvy mezi žebry radiátoru.
Doplnuji, že pojištovací ventil byl montován dodatečně a ne výrobcem. Byl nám doporučen instalatérem. Kotel je starý 30 let, litinový.

Značení na manometru jak uvádíš písmeno p vyjadřuje tlak, t.zn. jak udáváš při provozu kotle 13 dílků tak se jedná o 1,3 atm, čili 10 dílků u Tvého manometru je jedna atmosféra po staru, dnes se udávají tlaky v Barrech nebo Pascalech, tudíš manometr namontovaný na topení je do 2 atm.
Pojistný ventil ve slangu "sychrák" jsi měnil naprosto zbytečně. Proč? Veškerá měřící a pojišťovací armatura podléhá t.zv. "cejchování" což značí zjišťování zda-li uvedené hodnoty odpovídají skutečnosti a tím pádem jsou pro daný účel funkční. Kdyby jsi tento sychrák nechal před topnou sezonou zkontrolovat ušetřil jsi si finance.