Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení půdy "foukanou "metodou

Nechala jsem si udělat rozpočet zateplení touto metodou. Fouká se zateplovací hmota mezi trámy (na zemi) půdy. Na kolik byste řekli, že vyjde toto zateplení půdy 20 m2 - komplet s prací? A za další, máte s tím nějakou zkušenost?

Terezo, není třeba alergie, ale přemýšlet nad tím co tam uvádějí za reklamu.

Proč izolace z magmatu
Používáme roztavený kámen nebo sklo, tavenina připomíná magma známé z činnosti sopek. Izolace je velmi odolná teplotám. Je protipožární, skvěle izoluje, a navíc díky vláknité struktuře je prodyšná – na rozdíl od polystyrénu. Snadno vyplní i ty nejmenší skuliny, čehož třeba polystyrenové desky nebo jiná desková izolace nikdy úplně nedocílí. Díky tomu, že se jedná o minerální materiál, je výborně odolný proti vlhkosti a plísním.

Takže je to přesně co uvádím nahoře.
Fouká se celuloza, skelné, čedič.....
[mod]Smazal jsem ti omylem zdvojený text (Rce)[/mod]

Terezo,
protože nezateplíte přes trámy, vezměte kalkulačku a spočítejte plochu trámu.Kolik to bude plochy nezateplené. Přes trámy bude tepelný most!!!!!!!!!

Pak další, uděláte otvor, vsune se tam hadice a plní se prostor, hadice se pomalu vytahujete. Jste přesvědčena, že se foukaná dostala všude po celé ploše ve stejné výšce?

Trochu jiný pohled pro zamyšlení. Mě by určitě zajímalo, v jakém stavu dřevo je a proto bych to rozebral a zateplil pořádně. Určitě stojí za úvahu, zda dřevo nějak ošetřit pro další roky života.
Nechat si od firmy nafoukat pssss a žít v přesvědčení, jak sem dobře zainvestoval, to pro mě není.

Teda vy my tady dáváte! Chcete říct, že se klidně pak strop může zřítit?? Jak se poznají ty larvy? Znamená to, že mám sundat půdní dlažbu, prozkoumat trámy, případně naléz tesaříka. Vyhubit tesaříka, zateplit (stále pořádbě navím, jak), vrátit půdní dlažbu?

Pod půdovkami bývá násyp a pod ním prkna na trámech. Půdovky a násyp zpátky nedávat. Na zpátky položená a vymetená prkna možno položit "dehtový papír". Pokud se někudy víc chodí, stačí volně rozvinout starší lino.

Ještě druhý pohled - vybírat ten binec svépomocí je dřina a je to na respirátor. Radost bude mít ten, kdo svépomocí pod dohledem a radami znalce praktika izolaci sám položí. Prkna nepřibíjet hřebíky (popraskaly by fabiony ještě víc), přivrutovat. :i:

Terezo, půdovky prodat a dáte jiný povrch. Ale NESMÍTE dát na špatnou radu, položit térový papír a přikrýt linem!!!!
to by to dopadlo. plíseň a podobně. To se fakt nesmí.

To že chcete dělat dodatečně podkroví je pěkné, ale je třeba již teď o tom přemýšlet a zvolit vhodný systém zateplení, aby jste mohla po 5-8 letech vatu použít na zeteplení vašeho nového bytečku!!!

Mám dřevostavbu zateplenou foukaným papírem a 100% spokojenost. V porovnání se sousedy kteří mají jiné izolační látky je to neporovnatelně izolačně lepší.měřili jsme ztráty i termokamerou a vyšel jsem jako vítěz. Nenechám na tuto izolaci dopustit.

Již slyším, jak říkáte, že tento odkaz je reklama a že nelze všemu věřit, Ale použil jsem to proto,že je to v tabulce seřazeno., Jinde je to rozepsané na více odkazech.Ale údaje jsou stejné.Zkrátka jak pravil již velký Český genius Jára da Cimrman ,, Můžete se Vám to nelíbit, můžete s tím polemizovat,ale to je tak všechno co se stím dá dělat." :-)). srovnani.php

Tabulka mi připomíná srovnání bankovních účtů. V zelených polích byl nej pochopiteně od ústavu, který si článek objednal. Ideální zákazník a jeho průměrné požadavky ... :-D
Ještě se chci zeptat, k čemu je dobrá argumentace že je Climatizer nehořlavej, když je aplikovanej v dřevostavbě? :?:

dobry den.Aplikuji climatizer plus od 90.let.
Ma samozhasivy efekt a to pri prohoreni stropu ci sten sehraje dulezitou roli.

A to jestli si nekdo myslí,ze drevostepkova deska zazracne hoří,tak se seredne myli.Od roku 90.nemam jedinou reklamaci!!!!
Honza

tady výsledky státní zkušebny:
Materiál nebo tepelná izolace Součinitel tepelné vodivosti (W/m.K) Faktor difuzního odporu (-)

ZATEPLOVACÍ SYSTÉMY - -

Polystyrény: - -

Pěnový polystyrén (EPS-F) 0,04 40

Extrudovaný polystyrén (XPS-R) 0,035 70 až 100

Baumit OPEN 0,034 až 0,04 10

Minerální vaty: - -

G+H Isover 0,04 1,0

Rockwool 0,04 1,4