Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvětlení přisazené

Řeším osvětlení v podkrovní místnosti, s palubkovým podhledem. Volila bych buď klasické přisazené osvětlení (takový ten bobek, či lentilku), nebo bodové osvětlení přisazené. Výška v podkroví je necelých 2,3m, nerada bych šla se světlem moc dolů, vestavěné bodové osvětlení použít nechci. Otázka zní: je třeba pod klasické přisazené osvětlení dát nějakou izolaci kvůli palubkám? Jaký je rozdíl mezi světlem ze žárovky a bodovkou, popř, ledkou? Mám zkušenost jen se žárovkou. Místnost je 30m2 veliká, uvažovala jsem jeden vývod a osvětlení bodové přisazené 4x75W, ale s tak vysokou "watáží" jsem objevila jen jedno svítidlo, nebylo by tedy lepší nechat vývody dva a mít rezervu? Jde o ložnici. Kdo máte větší kutilskou zkušenost, prosím, poraďte. Děkuji

Urob si sám:
zakoupit
http://www.osmont.cz/index.php?menu=102&zrusheslo= 1
rozměr dle fin. prostředků.
Sklo triplex opál mat
Zdroje 2x (3x) 60W mat. Vyšší wattáže víc topí než svítí. Nebo úsporky (nabízejí také).
Pro montáž na hořlavý podklad se má dávat podložka z azbestu (klingerit) s přesahem 1 cm.
(Je to hnusný a platilo to za totáče - dnešní normu neznám)
A to nejen z důvodu tepla ze svítidla, ale i z důvodu možného jiskření uvolněného drátu ve svorkovnici.
Takto je obé obejito.
Distanční roura NE z plastu, dřeva a pod.!!!
Jo, celý to drží dva dlouhý vruty.

Děkuju všem za nápady a připomínky. Zkusila jsem revizního technika, na jakékoliv dřevo pod jakékoliv světlo prý musí být ta azbestová nebo jaká podložka. Měla by 1cm přesahovat, ale když to zaříznem bez přesahu, aby to trochu vypadalo, nebude nás kvůli tomu honit okolo chalupy. DÍKY!