Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejjednodušší zateplení.

Dobrý den,
potřebuji poradit. Z jednoho pokoje v baráku se udělala technická místnost,kde se netopí, která později bude sloužit jako garář. Nyní sousedí hned z ložnicí slabou stěnou. Jak bych to mohla nejjednodušeji zateplit? Myslela jsem, že bych rovnou na zeď nalepila polystyrenové desky, ale pak jsem slyšela, že by se za tím mohla držet vlhkost.Tak bych potřebovala rada. Ale raďte tak, abych to pochopila a mohla to udělat sama. Sice nejsem blondýna, ale přesto přosím vše polopaticky. Díky

Hned vysvětlím, není problém. Pod sádrokarton se dělá rošt na který se poté připevňuje, ať už je rošt ze dřeva nebo pozink profilů, tak se mezi dá vložit izolace a přes sádroš. Podle mého je to jednodušší než lepit polystyren a natahovat omítku. Pokud to nejde tak sorry, je to jen teorie.

Opravdu je jednodušší ten polyš. Nanese pěnu, připlácne polystyren, nechá zatvrdnout a hotovo. Pokud to je jen technická místnost, tak omítka není nutností.
Tolik pokud jde o jednoduchost.
Tvoje řešení je zase praktičtější k pozdějšímu použití stěny, na sádroš se přece jen dají pověsit nějaký háčky a poličky, s polystyrenem je to trochu složitější.