Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem očištění a sparování starého kamene

Prosím mate někdo zkušenosti s očištěním kamene nevím jaký to je vápenec ne vypadá jako žula ale není tak tvrdý očistili jsme ho od omítky ale furt to není ono,ani tím kartáčem i drátěným to moc nejde možná jste to už někdo dělal a mate zkušenost a jestli víte o nějakým vyzkoušeným natěru já jsem zatím objevila protex ale nemame to vyzkoušené tak bysme byli rádi za každou radu díky
[mod]Upravena velikost písmen, prosím nekřičte na lidi. (Rce)[/mod]

Nejlepší způsob čištění nátěrů, omítek ap. na jakýchkoliv podkladech je vysokotlaký paprsek vody (3000 barů). Čistíme s tím např. lodě od starých nátěrů, žulové kvádry od barvy či jejich kompletní renovace, karoserie aut ap.Tato metoda zcela nahrazuje pískování a pochopitelně vůbec nepráší a neubírá vzácný kovový materiál. Nicméně rez se touto metodou také zlikvodovat. Tlak vody lze proporcionálně nastavit od nuly (pro srovnání-nejkvalitnější wapky pracují s tlaky vody do 200barů-atm). Více na tel. 603 731822.

Už několikrát jsme řešili dokonalé očištění soklu. Mnohdy selhávaly všechny konvenční metody jako je mechanické drbání čímkoli, chemické odstranění barvožroutem i wapka. Některé sokly jsou totiž napatlané asfaltem, nebo terpentýnem, či co to je. Na ty platilo jedině otryskání křemičitým pískem (pískování). Je ale nutné obejít sousedy v okruhu alespoň 300m, ne-li víc, ohlásit na MÚ, případně vyhlásit obecním rozhlasem, protože po započetí tryskání je ihned široko daleko vše zahaleno prachem. Výsledek je ale naprosto dokonalý.

To by bylo asi nejednoduší ale ja to chci mít v nějakým stylu jsou tam klenby a když to bude hezky očistěné nějak ošetřené tak to bude hezké a dobře se tam bude sedět obložené dlažkama to bysme byli jak v nějaké pradelně ale díky za další radu

no a kdyby něco, tak tu je můj mail: --@seznam.cz
[mod]Prosím o odpovědi jen tady. Ostatní se také zajímají. Navíc tě chráním před haldou SPAMu, když se tady uvede mail jak je. Zaregistruj se a můžeš si nechat posílat reakce na mail (ale odpovídat zde!) (Rce)[/mod]

Aha. Teď mi docvaklo co myslel drahým nástrojem ve spojení s kompresorem. Já to úplně přehlédl a šel rovnou po té pemrlici. Takže nejspíše myslel jehlový oklepávač. Profi verze je sice hodně drahý, ale pro občasné domácí použití lze pořídít i do 5000 Kč. Kdysi jsem ho viděl v činnosti v nějakém dokumentárním pořadu při sundavání rzi na lodi a souhlas. Nezná bratra. Určitě věřím, že si dobře poradí i s kamenem.

Nejlepší způsob čištění nátěrů, omítek ap. na jakýchkoliv podkladech je vysokotlaký paprsek vody (3000 barů). Čistíme s tím např. lodě od starých nátěrů, žulové kvádry od barvy či jejich kompletní renovace, karoserie aut ap.Tato metoda zcela nahrazuje pískování a pochopitelně vůbec nepráší a neubírá vzácný kovový materiál. Nicméně rez se touto metodou také zlikvodovat. Tlak vody lze proporcionálně nastavit od nuly (pro srovnání-nejkvalitnější wapky pracují s tlaky vody do 200barů-atm). Více na tel. 603 731822.

je to jednoduchý každej šutrolog to zná co zbíraj kameny tak že né mechanicky ale chemicky a to kyselina solná (čistěj se tak i hrobky)a já tak očišťoval opuku pak tu kyselinu zneutralisovat (dúkladně omýt) a břidlice se pak nalakovala a byla a je to do dneška pecka