Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zateplení soklu

Dobry den.Letos hodlam zateplovat rodinný domek polyst.Obvodovky jsou z cihel červenych pálenych o tlouštce 45cm takže nejmene 100mm tloustku.Jelikož domek ma sokl vystouply cca.7cm z cihel bílých...bude stačit zateplení z 20mm extrudovaneho polystytenu?Chci docílit aby sokl nebyl již vystouply a nejmene 1cm utopeny dovnitř.Díky za rady

Kejikle, děkuji za ohlášení, máte pravdu.

Olánku, odpovím na Vaše otázky:
NEBUDE stačit 20 mm XPS,
nejmene 1cm utopeny dovnitř dle ČSN musí být minimálně 3 cm
nejmene 100mm tloustku sice to vyhoví (nízké) ČSN ale nedoporučuji takovou tloušťku

lepení na pěnu předepisuje kotvit, ale doporučuji nekotvit!!!!

jak vysoké jsou zdi? ve kterém místě je hydroizolace?

sice jsem viděl fotku, ale budu popisovat podle toho co si tam přestavuji.
Přečuhující sokl odstranit.
Nevím kde je hydroizolace, ale tipuji ve výšce ZB. Tam bude asi i výška podlahy?
Proto bych dole nedával XPS páč je dosti dražší, ale jen perimetr, nebo i EPS 70 F. ale to bych se rozhodl podle letní fotky a přesné stanovení výšky podlahy.
Dle uvedené výšky bych nekotvil. Ofoukat tlakovým vzduchem, a nanést penetraci (opět vzduchem) a lepit pěnou.

ICQ 55180641, skype: milancukrar