Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr nových dveří z masivu

Dd, tak mám nový dotaz. Mám od truhláře udělané nové dveře a zárubně, masiv borovice. Chtěla bych to natřít lazurou nebo olejem tak, aby nezůstaly takovéto zcela světlé, ale pouze MALIČKO je hodit do takového medového odstínu, ale jen nepatrně. Jinak chci, aby zůstaly přírodní. Jak postupovat a co použít? Jsou vyrobeny před 2 týdny. Mooc díky. T

Loni jsem natíral taky masivní borovicové dveře do interiéru a použil jsem bílý Lazurol od Hostivařský chemičky. Výsledek se nejvíc podobal tomu jak dveře vypadaly nenatřené. Zkoušel jsem i bezbarvý lak, po něm dřevo ale hodně ztmavne-možná ten medový odstín, ale po bílé lazuře to vypadá nenásilně, taková jemně potlačená struktura dřeva, kdežto bezbarvý lak to všechno zvýrazní.