Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak a čím zalepit okraj ustřiženého koberce?

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Potřebuju ustříhnout koberec a nevím,jak a čím zalepit okraj ustřiženého koberce.Klasická páska moc nedrží na vrchní části koberce,kde jsou oka a když to něčím nezalepím,bude se koberec třepit,je to totiž na dost frekventovaném místě.
Jak na to???
Dík
Změna předmětu, původně: Koberec (Kurt)

Na Severní Moravě (OSTRAVA)stojí obšití asi 1metru koberce 40kč v každé solidní prodejně ! Pokud si koberec zakoupíš přímo v prodejně a pak ho chceš obšit stojí to zhruba 30kč za metr .JINÉ LEPŠÍ ŘEŠENÍ NA VĚKY KOBERCE NENÍ .

Zřejmě jde o spojení dvou částí koberce.Mohu doporučit podlepení přesně uříznutých dílů textilní páskou,nebo pruhem látky zespodu a k lepení použít transparentní silikon,nebo kontaktní lepidlo.Jde o velmi přesné uříznutí ostrým nožem,aby se obě části přesně spojily.Ovšem většinou dělá problém napojení obou částí,zvláště do L,kdy jeden díl proti druhému je střižen přes léta.
JABRAKA

A jak chceš položit koberec do l?-Z jednoho kusu?
Okolo stěn není třeba koberec obšívat.Položím ho s 5 mm distancí od stěny a okolo na stěnu dokončím nalepením soklu ze stejného koberce,ten proužek je ovšem možné nechat obšít,nebo použít lištu,do níž se ten proužek zamačkne.Pokud nechceš použít lištu,používám na mezeru silikon v barvě koberce a tím okraj zafixuji.
JABRAKA

Kdybych chtěl položit koberec do L z jednoho kusu,tak tady neřeším,co s ustřiženou hranou!!!!!
Do L to bude ze dvou kusů a v tom místě,kde koberec uhýbá do strany se ty dva kusy setkávají a tam se mi to třepí,když je to jen ustřihlý.Tak teď už to snad chápeš.
Sokly vůbec neřeším,ty mám hotový.

Přesně tak jsem to pochopil,jen jsem někoho upozorňoval.Udělej to tím silikonem.Když to roztavíš,tak to změní strukturu a bude to víc znát.Hlavně ten spoj musí být říznutý velmi přesně a rovně.Zespodu je tkanina - síťka - tak bych ji před říznutím nejprve naimpregnoval silikonem a pak z lícu řezal.Ten silikon to po zatvrdnutí podrží a při řezání se to nebude třepit.
JABRAKA

Tak jsem použil tu pistoli a šlo to celkem dobře.Udělal jsem to tak,že jsem jeden kus nechal ležet na zemi a kolem okraje jsem namačkal ten silikon co je do tavných pistolý a na to jsem přiložil druhý díl koberce.Musel jsem to dělat po kouskách,protože rychle schne,ale šlo to celkem dobře.
Takže děkuji za radu,jak na to.