Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skleník

Chci si koupit sklenik a nevim jaky. Je lepsi sklo nebo takovy ten polykarbonat nebo co to je? Nebo jeste uplne z neceho jineho?

Je lepsi vetrani ovladane automaticky nebo mechanicky? Je lepsi ten, kde se musi delat podezdivka nebo ne?

diky za vase rady

Dutinkový polykarbonát,je to,co pokládám za ideální materiál na "skleník".
Lehký,nepotřebuje nosnou konstrukci,a když tak jen základní.Jen je nutno koupit správný typ,aby neměl nános UV filtru.
JABRAKA

Když se podíváte na moderní venkovní bazény,mají pojízdnou krycí střechuprávě z dutinkového polykarbonátu.A žádná vgychřice jiu neodnese.A mnoho nově rekonstruovaných paneláků má stříšku nad vchodem práve s tohoto materiálu.Zkrátka,je to konstrukční inovace a je ji jen třeba přijít na chuť a odhodit závaží tradice!
JABRAKA

Tyhle plastový materiály jsou stejně módním výstřelkem, zrovna tak jako plovoucí podlahy. Přijde doba, kdy víc a víc rozumných lidí začne opět upřednostňovat léty prověřený materiál, v tomto případě sklo a to i klidně dražší, těžší i za cenu vyšší nákladnosti pořízení nosné konstrukce.

Co se nadedveřních stříšek týká, opět módní hit, zlatý starý bezpečnostní sklo s drátama uvnitř, který přežilo všechno. Jen se nedá tvarovat do oblouku a to je pro spoustu lidí nepřijatelný, protože se jim líbí, jak se jim supermoderní předraženej materiál namáhá tahem a tlakem v průhybu do oblouku ... příroda a čas ukáže ... :))

Jen se nedá tvarovat do oblouku a to je pro spoustu lidí nepřijatelný, protože se jim líbí

Měli jsme obloukovou stříšku nad vchodem do firmy, aby nekapalo za krk. Oblouková stříška je zcela na prd, nechání vůbec a vítr pod ní patrně chytá turbulence, neboť tam ch*--- pardon, leje za krk ještě víc.

Co se týče polykarbonátových střech nad bazény - jsou z extra pevného a v ocelových rámech. Stejně po loňské vichřici to jednomu kamarádovi tajfůn rozlámal na kousky a prásknul tím o zeď baráku. Jakmile se vítr dovnitř dostane nějakou skulinkou, při té ploše to neudrží pohromadě nic a rozláme se to na cucky.