Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skleník

Chci si koupit sklenik a nevim jaky. Je lepsi sklo nebo takovy ten polykarbonat nebo co to je? Nebo jeste uplne z neceho jineho?

Je lepsi vetrani ovladane automaticky nebo mechanicky? Je lepsi ten, kde se musi delat podezdivka nebo ne?

diky za vase rady

Asi takto:
Je lepsi sklo nebo takovy ten polykarbonát nebo co to je?
Záleží jak tlustý polykarbonát. Může mít lepší tepelně izolační vlastnosti, nerozbijou ho sousedovy děti prakem. Sklo je tradiční materiál, je lépe průhledné.

Je lepsi vetrani ovladane automaticky nebo mechanicky?
Automatické ovládání větrání je též mechanické :)). Preferuješ-li ležení v gauči, pak automatické. Asi jsi měl na mysli ruční ovládání. Záleží na lenosti. Chceš-li 3x denně běhat rychtovat větrání, pak ruční - ale zase je podstatně levnější. Holt za přepych se platí :-).

Je lepsi ten, kde se musi delat podezdivka nebo ne?
Podezdívka zvyšuje skleník. Záleží na účelu skleníku, jestli tam budeš mít police či budeš pěstovat v původní zemi.

Budete se mi asi smát, ale mám boční stěny skleníku ze skla, který se používá na prosklení dveří a oken v koupelnách. Takový to krupicově slzičkový (neprůhledné, vidíte jen rozmazaně, světlo propouští a paprsky hezky láme ... pěstuju legálně!

edit:
Ještě dodatek, jsem zásadně pro sklo (plastům nevěřím). Podezdívku ano - mám železobetonový základy. Pokud jsou peníze, klidně zvolit silnější sklo a automatické větrání a zalévání (manželka).

Dutinkový polykarbonát,je to,co pokládám za ideální materiál na "skleník".
Lehký,nepotřebuje nosnou konstrukci,a když tak jen základní.Jen je nutno koupit správný typ,aby neměl nános UV filtru.
JABRAKA

Když se podíváte na moderní venkovní bazény,mají pojízdnou krycí střechuprávě z dutinkového polykarbonátu.A žádná vgychřice jiu neodnese.A mnoho nově rekonstruovaných paneláků má stříšku nad vchodem práve s tohoto materiálu.Zkrátka,je to konstrukční inovace a je ji jen třeba přijít na chuť a odhodit závaží tradice!
JABRAKA

Tyhle plastový materiály jsou stejně módním výstřelkem, zrovna tak jako plovoucí podlahy. Přijde doba, kdy víc a víc rozumných lidí začne opět upřednostňovat léty prověřený materiál, v tomto případě sklo a to i klidně dražší, těžší i za cenu vyšší nákladnosti pořízení nosné konstrukce.

Co se nadedveřních stříšek týká, opět módní hit, zlatý starý bezpečnostní sklo s drátama uvnitř, který přežilo všechno. Jen se nedá tvarovat do oblouku a to je pro spoustu lidí nepřijatelný, protože se jim líbí, jak se jim supermoderní předraženej materiál namáhá tahem a tlakem v průhybu do oblouku ... příroda a čas ukáže ... :))

Jen se nedá tvarovat do oblouku a to je pro spoustu lidí nepřijatelný, protože se jim líbí

Měli jsme obloukovou stříšku nad vchodem do firmy, aby nekapalo za krk. Oblouková stříška je zcela na prd, nechání vůbec a vítr pod ní patrně chytá turbulence, neboť tam ch*--- pardon, leje za krk ještě víc.

Co se týče polykarbonátových střech nad bazény - jsou z extra pevného a v ocelových rámech. Stejně po loňské vichřici to jednomu kamarádovi tajfůn rozlámal na kousky a prásknul tím o zeď baráku. Jakmile se vítr dovnitř dostane nějakou skulinkou, při té ploše to neudrží pohromadě nic a rozláme se to na cucky.

Je dobré pokud si skleník nebudeš dělat sám, kupovat takový, který si můžeš prohlédnout někde postavený.
Jsou i výrobky u kterých nějak zapomněli na těsnost.
Řadu let používám tento, viz. malý obrázek (tenkrát stál mnohem méně) http://www.limes.cz/pozinkovany-sklenik-k-3-p-6.ht ml
Doporučuji dokoupit gumové těsnění na boky a čela. Na skla na střeše je v základním vybavení.
Varianta z polykarbonátu +10086kč.
Beton pod skleník( ze skla :-) ) určitě ano. Nějaké provizorní řešení může povolit a celá investice je na h.... houby.
Automatické otevírání doporučuji.