Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plot a 70 kilový pes

Dobrý den,
pozemek kolem našeho rodiného domku je obehnán plotem, který je tvořen oplastovaným pletivem s oky asi 10x10 cm. Dole pak je podhrabová betonová deska. Zároveň máme 70 kilového psa, který v místě, kde sem tam projde paní s poštou, dělá z plotu trhací kalendář.
Rád bych stávající trhací kalendář nahradil nečím mnohem pevnějším a zároveň pokud možno neprůhledným. Zároveň bych rád v co největší míře zachoval maximum se stávajícího plotu. (podhra. desky, sloupky)
Jedná se asi o 80bm a výška tak 180. Cena by neměla přesáhnout 100 000,-
Budu rád za každý postřeh a radu. Odolá třeba dřevěný plot kavkazákovy?

Odolá třeba dřevěný plot kavkazákovy

Ne. Neodolal ani dvacetikilovému čistokrevnému ořechovi. Měli jsme psa, který se naučil toulat a nic ho už nezastavilo. Jakmile čuby háraly, sežral vše mimo dvoucentimetrového pancíře a zmizel. Plaňkový plot rozkousal na cucky, desku z laťovky, drátěný plot, ostnatý drát atd. Holt příroda je mocná čarodějka. Přestal zdrhat až v 16ti letech, po přechodu. Dožil se úctyhodných 19ti let.

O neviditelném plotu jsme přemýšleli, nicméně i nejdelší hroty na obojku psa, nejsou dostatečně dlouhé na to, aby se dostali přes hustej kožich. Paní chovatelka je stejného názoru, ikdyž výrobce obojků tvrdí opak. Navíc si nedovedu představit jak silnou ránu by pes musel dostat aby ji v rozrušení zaregistroval.
Pes nechce utéct, chce jen zakousnout kolemjdoucí. Proto si myslím že pokud je neuvidí, bude to v pohodě a plot nebude ničit jen aby se dostal ven. Samozřejmě je uslyší a ucítí, nebude to ale tak bezprostřední jak přes pár drátku. Dřevěnej jsem schopen si bez problémů udělat. Pletivo odstraním, tyčku stávajícího obložím,(udělám dřevěnej tunel,který nasadím na tyčku)dám vzpěry, a přišroubuju latě.
Nejsem ale schopen spočítat, na kolik mne vyjde barva a dřevo. A nějaké to oplechovaní obložených tyček, stříšek. Poradí mi někdo jak postupovat když všude jsou ceny na kubíky?
Možná ta betonová hrůza bude přeci jen levnější a nezničitelná.
Díky za názory.

Pes je blbej, aspoň ten můj. Jakmile jde někdo kolem plotu, vylítne třetí kosmickou, smete vše co má v cestě. Jsem tam měl rozebranej motor ze sekačky a to hovado prolítlo lavórem s naftou, kde jsem měl ponořené součásti, vyhodilo to do trávy několika metrů daleko. Se sám sobě divím, že jsem toho čokla nepřerazil na dvě štěňata.

Moc nevěřím že dřevěnej plot odolá. Po prohlídnutí fotek (1, 2, 3), jsem přestal věřit na možnost využití stávajících částí plotu a jediný řešení vidím v betonu a železe.

Ulevilo se mi, že nejsem listonoška ve vaší ulici. :))
Zvíře je to ale krásný, jen mu dát co potřebuje a zvládnout výcvik.

Tady v ulici takového medvěda měli, když jsem měl malé děti. Děti mu říkaly Maxipes Fík a celkem to bylo hodné zvíře a nejevilo tendenci zdrhat a spíš to celý den chrápalo. Ostatně když jsem viděl to rezavé pletivo v plotu, tak jsem raději hnal děti rychle pryč. Onen plot vypadal, že kejchnout tak se rozpadne na prach.
PS: Živočich na obrázku číslo 1 je moc hezký. Akorát ten pes tam překáží ;-).

poplastované pletivo je opravdu k ničemu. Měl jsem staré rezavé byl roky klid, po natažení nového poplastovaného to dopadlo stejně, dělal z něj třásně protože to krásně klouže. Vyřešil jsem to kari sítí 5/100x100 říznutou na půl čímž jsme dostal délku pole (3m) a výšku jeden metr. To jsem dal před nový plot (před ze strany mé zahrady samozřejmě). Od té doby je klid od třásní i útěků. Možná to není pěkné ale rychlé a levné to bylo. Známý má neviditelný obojek a to má pro psa cca 15-20 kg, krátkosrstý a stejně zdrhne. Prostě jak to na něj přijde, překoná tu chvilku bolesti a je pryč.

Brácha má bígla. Sice je to relativně malá rasa, ale o to větší buldozer. Když mu dělal výběh, tak musel do země zakopat na výšku starý tašky na střechu a důkladně vyvázat spodek plotu k spodnímu vodícímu drátu, bo ten parchant našel sebemenší skulinu a čumákem ji roztáhnul, až se mu podařilo zdrhnout. Brácha ten výběh "ladil" tři dny, než přestal zdrhat.

Kari síť už mně radili stejným způsobem i výrobci plotu, ale upřímně jak píšete, varianta nějak extra vzhledná to není. Zas na druhou stranu, čím levnější bude plot tím víc bude na auto. Možná tu kari vemu. :)
Zatím to teda vypadá na dřevěnej -udělej si sám- protože nečekám, že betonovej seženu za 1000,-Kč/bm i s prací.
Ještě mne napadlo, co třeba pletivo, rákos, pletivo. Udělat sendvič. Zkusil to někdo?
Ikdyž to je tak záležitost na pár dnů, a budu pálit zbytky na zahradě.
Něco jiného?

K té kari síti-pomáhal jsem jednomu šetřílkovi udělat mříž do výlohy, něco jenom aby se neřeklo. Jeho nápad s kari sítí jsem považoval za obludnost, nicméně jsme to posléze vyrobili a je to kupodivu docela pěkné. Fígl je v tom, že jsme tu síť dali na koso, ne dráty vodorovně a svisle. A když se to natřelo pěknou barvou, nikdo ani nepoznal, že je to z kari sítě.