Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň v bytě

Dobrý večer mám na vás dotaz.Má švagrová má pronajatý byt 1+1 a v tomto bytě se jí všude objevuje plíseň jak kolem oken i kolem vchodových dveří.Byt má pronajmutý od majitele domu.Má právo požadovat slevu na nájmu?Když jsem byl u ní bylo cítit vlhko.Majitel domu řekl že má topit a větrat což také činí!Děkuji

Podle všeho má pan majitel blbě udělaná okna a dveře. Švagrová samozřejmě může zkusit plísně zlikvidovat Savem a třikrát nebo čtyřikrát denně důkladně větrat, ale nejspíš se udělají znovu. Právo na slevu z nájmu podle ombudsmana pravděpodobně má, ale než se s někým handrkovat o peníze a bydlet v bytě s plísněmi, radši bych se odstěhoval.

Jde o to že kolem oken i dveří má polystyren který ale moc nepomáhá.Byt je v přízemí a je nepodsklepen.Okna jsou dřevěná a je tam dvojsklo ale bez rámečku.Najsem stavař ale obráběč kovů ale to zateplení tam udělal kolem těch rámů jen tak.O rosném bodu asi neslyšel.I tak vám děkuji

...dvojsklo ale bez rámečku...

heh.. Jak tomu máme rozumět? Nejsou ty okna poněkud staršího data? Protože bez rámečku se thermosklo nevyrobí a tohle bych tipl na stará okna s obyčejným dvojitým zasklením. V plastu by thermo bylo bez debat, ale tohle.. Bylo by možné nějaké detailní foto? a když už, tak krom detailu i větší celek jak oken, tak dveří.

...kolem oken i dveří má polystyren... ...to zateplení tam udělal ... jen tak...

Tohle je také dost zajímavé. Tedy jestli je polystyren jen ve špaletách a není zateplená celá fasáda, pak mi uniká smysl takového zateplení a opět mně to utvrzuje na stará okna. Poprosil bych také o nějaké foto.

jj. Už se těšíme. Ale příčina je teď myslím více než jasná a švagrová by si měla urychleně najít jiné bydlení, pokud se nechce s plísní naučit žít. Tady je třeba vyměnit okna a poctivě zateplit celej barák. Žádné obezličky jen na oko aby se nájemníkům zavřela huba.

Dobrý den odpoledne si beru foťák tak to vyfotím zevnitř a změřím šiřku polyše.Zatím díky za vaši diskusi.Majitel vyrukoval s nabídkou na odkoupení těchto bytů současnými nájemníky ale tento byt v tako vém stavu jaký je tak dle mě nebrat ani zadarmo.Uvidíte sami až dodám fotky vnitřku.

Tak tohle je prvotřídní špína! Pokud je možnost, rychle pryč odtamtud.

Jestli sem to dobře pochopil, tak z venčí je to zatepletý. Na dlouhodobou vážnost situace poukazuje rezavej pant u okna, na kterým se stále drží vlhkost. Černej pruh plísně podél rámu okna o péči příliš nevypovídá.

Hádám, že zdi (hlavně obvodový/nosný) nejsou podříznutý a odizolovaný a to je původcem toho, že jde vlhkost odspodu.

Plíseň v rozích u stropu je bohužel "běžná", šlo by to úspěšně zlikvidovat postupně savem, nutnost pravidelně celoročně větrat a neváhat klidně každej rok stěny umýt a vybílit.

Jaká je tam podlaha? Je to 1. NP stavba, nebo více patrové? Stojí na betonový desce, nebo jak jsou dělány základy a z čeho?