Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trojskla nebo dvojskla do oken?

Dobrý den, má dotaz ohledně výběru skel do plastových oken. Už jsem byl skoro rozhodnutý pro trojskla, ale nedávno jsem se dozvěděl, že díky vyšší hmotnosti jsou trojskla po okenní rám a panty mnohem více zatěžující a že tak snižují životnost celého okna a že je tedy lepší zůstat u klasických dvojskel i za cenu vyššího koeficientu propustnosti tepla. Tohle mi bylo řečeno pracovníkem jedné oknařské firmy? JE TO SKUTEČNĚ PRAVDA NEBO NE? Díky za rady.

Sirius tu ovšem neuvádí,jak dobře izolovaný má dům.Pokud chce použít trojskla,je předpoklad,že má zabezpečen i malý únik tepla zdmi a nejvíce střechou.Viděl jsem dům,kde dělají kvalitní zateplení stěn,trojskla v oknech ale střecha má jen 10 cm Orsil.Pak jsou veškeré náklady na zateplení stěn i okna vyhozené peníze do luftu.
JABRAKA.