Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trojskla nebo dvojskla do oken?

Dobrý den, má dotaz ohledně výběru skel do plastových oken. Už jsem byl skoro rozhodnutý pro trojskla, ale nedávno jsem se dozvěděl, že díky vyšší hmotnosti jsou trojskla po okenní rám a panty mnohem více zatěžující a že tak snižují životnost celého okna a že je tedy lepší zůstat u klasických dvojskel i za cenu vyššího koeficientu propustnosti tepla. Tohle mi bylo řečeno pracovníkem jedné oknařské firmy? JE TO SKUTEČNĚ PRAVDA NEBO NE? Díky za rady.

tak jsem z toho ještě více zmaten. Pro příklad uvedu zkrácené různé odpovědi některých prodejců na moji otázku:

"ano, trojskla jsou kvůli svojí hmotnosti pro okno zátěží a hodí se spíše do oken dřevěných, osobně doporučuji dvojskla"

"Hmotnost trojskel se projeví v případě levných profilů, pokud si vyberete dražší vícekomorový profil, tak se trojskel nemusíte obávat"

"trojskla jsou více zatěžující a je nutné častější seřizování oken"

Aby panty vydržely váhu trojskla, nesmí šířka okenních křídel přesahovat 1-1,2 metru"

Fakt nevím, co si o tom myslet. O cenu mi ani tak nejde, rozdíl mi činí jen něco kolem 10%.

takže mám trojskla 4/16/4/16/4 největší mám 110x120 cena byla lepší jak za dvojskla

"ano, trojskla jsou kvůli svojí hmotnosti pro okno zátěží a hodí se spíše do oken dřevěných, osobně doporučuji dvojskla" souhlas těžší jsou, ale zbytek odpovědi je jen názor ničím nepodložený

"Hmotnost trojskel se projeví v případě levných profilů, pokud si vyberete dražší vícekomorový profil, tak se trojskel nemusíte obávat" ale vy si přeci nedáte kvalitní skla do nekvalitních oken....

""trojskla jsou více zatěžující a je nutné častější seřizování oken"" definece častější je co? 1x za 5 let? nebo 10 let, seřídit podle návodu šroubkem? jak často seřizujete auto?

"Aby panty vydržely váhu trojskla, nesmí šířka okenních křídel přesahovat 1-1,2 metru" jak velká skla požadujete? zvolte moderně jen některá otvírací!.
zkuste poptet slovaktual, lima plast, pak jim sdělte, že se Vám nelíbí cena za montáž, a smlouvejte. vyplatí se to. jen se koukněte kolem, kolik je oknofirem.
ICQ 55180641, skype: milancukrar

Mám nová okna s trojskly už od prosince 2008 a přestože 1 výplň váží 30kg, neobjevila se zatím žádná závada, jen v létě seřízení.
Pokud nebudete mít okna stále otevřená, tak žádný problém podle mne nehrozí.

Sirius tu ovšem neuvádí,jak dobře izolovaný má dům.Pokud chce použít trojskla,je předpoklad,že má zabezpečen i malý únik tepla zdmi a nejvíce střechou.Viděl jsem dům,kde dělají kvalitní zateplení stěn,trojskla v oknech ale střecha má jen 10 cm Orsil.Pak jsou veškeré náklady na zateplení stěn i okna vyhozené peníze do luftu.
JABRAKA.