Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem regulace tepla

jak umístit termostat v baráku,který má byt v přízemí,byt v patře a pokojík v podkroví?Byt v patře lze vytápět krb.kamny,byt v přízemí a pokojík pouze plyn kotlem.Poradte prosím

Termohlavice na radiátoroch v miestnostiach a termostat v najchladnejšom priestore. Čo tu chceš radit, termohlavica zabráni prekurovaniu, no ak voda nemá dostatočnú teplotu tak miestnosť nevykúriš.

Mám velmi podobný barák

Přízemí studenější díky jen částečně zateplenému stropu ve sklepě a první patro teplejší.

Termostaty mám dva. Jeden v přízemí, který spouští častěji a druhý v patře, který spouští po větrání a když potřebuji přitopit v patře a nechce se mě chodit dolů. Naopak když se dole topí a nahoře je tepla moc tak to řeší hlavice.

Všude termostitické hlavice kromě dolní místnosti s termostatem.

A celkem v pohodě to funguje.